Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schalke-aanvaller Uth houdt hersenschudding over aan botsing

Schalke-aanvaller Uth houdt hersenschudding over aan botsing

AUGSBURG (ANP) - Schalke 04-aanvaller Mark Uth is weer aanspreekbaar na een zware botsing bij een luchtduel, meldt de Duitse club. Volgens Schalke 04, dat met 2-2 gelijkspeelde tegen FC Augsburg, heeft de 29-jarige Duitser een hersenschudding aan de botsing overgehouden. Hij overnacht van zondag op maandag in het ziekenhuis.

Uth bleef in de 10e minuut van het competitieduel met FC Augsburg lang liggen en was even buiten bewustzijn. Na een behandeling op het veld, waar onder meer een infuus aan te pas kwam, werd Uth per brancard van het veld gedragen. Zijn hoofd werd daarbij gestabiliseerd. Doordat het duel lang stillag, werd er in de eerste helft een kwartier blessuretijd bijgetrokken.

"Goed nieuws: Uth is aanspreekbaar en zijn toestand is stabiel. Hij is onderweg naar het ziekenhuis met onze teamarts", schreef Schalke 04 tijdens de wedstrijd op Twitter. Kort na het voorval had de club gemeld "in shock" te zijn.

Zonder Uth binnen de lijnen leek Schalke 04 de eerste zege sinds 17 januari van dit jaar te boeken. Diep in blessuretijd kwam de thuisploeg echter op gelijke hoogte. Schalke 04 heeft de afgelopen 27 wedstrijden in de Bundesliga niet weten te winnen.

Uth speelde van 2012 tot 2015 bij sc Heerenveen, dat hem ook kortstondig uitleende aan Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

18 Ajax-fans opgepakt in Kroatië voor wedstrijd Conference League

SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.

4 uur geleden
Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

10 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

10 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

14 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

14 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

1 dag geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

1 dag geleden