Schalke-aanvaller Uth houdt hersenschudding over aan botsing
AUGSBURG (ANP) - Schalke 04-aanvaller Mark Uth is weer aanspreekbaar na een zware botsing bij een luchtduel, meldt de Duitse club. Volgens Schalke 04, dat met 2-2 gelijkspeelde tegen FC Augsburg, heeft de 29-jarige Duitser een hersenschudding aan de botsing overgehouden. Hij overnacht van zondag op maandag in het ziekenhuis.
Uth bleef in de 10e minuut van het competitieduel met FC Augsburg lang liggen en was even buiten bewustzijn. Na een behandeling op het veld, waar onder meer een infuus aan te pas kwam, werd Uth per brancard van het veld gedragen. Zijn hoofd werd daarbij gestabiliseerd. Doordat het duel lang stillag, werd er in de eerste helft een kwartier blessuretijd bijgetrokken.
"Goed nieuws: Uth is aanspreekbaar en zijn toestand is stabiel. Hij is onderweg naar het ziekenhuis met onze teamarts", schreef Schalke 04 tijdens de wedstrijd op Twitter. Kort na het voorval had de club gemeld "in shock" te zijn.
Zonder Uth binnen de lijnen leek Schalke 04 de eerste zege sinds 17 januari van dit jaar te boeken. Diep in blessuretijd kwam de thuisploeg echter op gelijke hoogte. Schalke 04 heeft de afgelopen 27 wedstrijden in de Bundesliga niet weten te winnen.
Uth speelde van 2012 tot 2015 bij sc Heerenveen, dat hem ook kortstondig uitleende aan Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi zal nog één keer het shirt van Argentinië aantrekken. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. De achtvoudig beste voetballer van de wereld kondigde eind augustus zijn afscheid aan als international, maar speelt op 6 oktober nog een vriendschappelijk duel.
11 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - James Rodríguez stopt als Colombiaans international. Dat heeft de 35-jarige voetballer dinsdag bekendgemaakt via sociale media. Rodríguez speelde 131 interlands voor Colombia sinds zijn debuut in 2011. De aanvallende middenvelder was een van de smaakmakers op het WK van 2014, waar hij met zes doelpunten topscorer was.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond een inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II gewonnen. In de Johan Cruijff Arena werd het 5-1. De wedstrijd was verplaatst vanwege de Europese verplichtingen van de Amsterdammers.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Hans Hateboer gaat na bijna tien jaar weer voor FC Groningen voetballen. De 32-jarige vleugelverdediger bereikte dinsdag een akkoord voor een contract van één seizoen met de huidige nummer 9 uit de Eredivisie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.
14 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.
15 uur geleden