Schalke-aanvaller Uth houdt hersenschudding over aan botsing
AUGSBURG (ANP) - Schalke 04-aanvaller Mark Uth is weer aanspreekbaar na een zware botsing bij een luchtduel, meldt de Duitse club. Volgens Schalke 04, dat met 2-2 gelijkspeelde tegen FC Augsburg, heeft de 29-jarige Duitser een hersenschudding aan de botsing overgehouden. Hij overnacht van zondag op maandag in het ziekenhuis.
Uth bleef in de 10e minuut van het competitieduel met FC Augsburg lang liggen en was even buiten bewustzijn. Na een behandeling op het veld, waar onder meer een infuus aan te pas kwam, werd Uth per brancard van het veld gedragen. Zijn hoofd werd daarbij gestabiliseerd. Doordat het duel lang stillag, werd er in de eerste helft een kwartier blessuretijd bijgetrokken.
"Goed nieuws: Uth is aanspreekbaar en zijn toestand is stabiel. Hij is onderweg naar het ziekenhuis met onze teamarts", schreef Schalke 04 tijdens de wedstrijd op Twitter. Kort na het voorval had de club gemeld "in shock" te zijn.
Zonder Uth binnen de lijnen leek Schalke 04 de eerste zege sinds 17 januari van dit jaar te boeken. Diep in blessuretijd kwam de thuisploeg echter op gelijke hoogte. Schalke 04 heeft de afgelopen 27 wedstrijden in de Bundesliga niet weten te winnen.
Uth speelde van 2012 tot 2015 bij sc Heerenveen, dat hem ook kortstondig uitleende aan Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
7 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
11 uur geleden