Schalke-aanvaller Uth houdt hersenschudding over aan botsing
AUGSBURG (ANP) - Schalke 04-aanvaller Mark Uth is weer aanspreekbaar na een zware botsing bij een luchtduel, meldt de Duitse club. Volgens Schalke 04, dat met 2-2 gelijkspeelde tegen FC Augsburg, heeft de 29-jarige Duitser een hersenschudding aan de botsing overgehouden. Hij overnacht van zondag op maandag in het ziekenhuis.
Uth bleef in de 10e minuut van het competitieduel met FC Augsburg lang liggen en was even buiten bewustzijn. Na een behandeling op het veld, waar onder meer een infuus aan te pas kwam, werd Uth per brancard van het veld gedragen. Zijn hoofd werd daarbij gestabiliseerd. Doordat het duel lang stillag, werd er in de eerste helft een kwartier blessuretijd bijgetrokken.
"Goed nieuws: Uth is aanspreekbaar en zijn toestand is stabiel. Hij is onderweg naar het ziekenhuis met onze teamarts", schreef Schalke 04 tijdens de wedstrijd op Twitter. Kort na het voorval had de club gemeld "in shock" te zijn.
Zonder Uth binnen de lijnen leek Schalke 04 de eerste zege sinds 17 januari van dit jaar te boeken. Diep in blessuretijd kwam de thuisploeg echter op gelijke hoogte. Schalke 04 heeft de afgelopen 27 wedstrijden in de Bundesliga niet weten te winnen.
Uth speelde van 2012 tot 2015 bij sc Heerenveen, dat hem ook kortstondig uitleende aan Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat gaat door als hoofdtrainer van het nationale elftal van Curaçao. De Curaçaose voetbalbond FFK heeft woensdag bekendgemaakt dat hij aanblijft tot en met 31 juli 2027.
1 uur geledenELDA (ANP/RTR) - De Argentijnse voetbalgrootheid Lionel Messi wordt mogelijk eigenaar van een tweede Spaanse club, Eldense. Hij is dicht bij een akkoord om alle aandelen over te nemen van een Colombiaanse investeringsgroep, die nu een meerderheidsbelang heeft in Eldense. Die club komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
18 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
20 uur geleden