Schalke 04 wint voor het eerst sinds januari weer eens
GELSENKIRCHEN (ANP) - Het zwalkende Schalke 04 heeft voor het eerst sinds januari weer eens een officieel duel gewonnen. Vierdeklasser 1. FC Schweinfurt 05 verloor met 4-1 in de tweede ronde van de DFB Pokal, de Duitse bekercompetitie.
Tot schrik van de club uit Gelsenkirchen kwam de amateurploeg op voorsprong via Martin Thomann. Vedad Ibisevic en Alessandro Schöpf brachten Schalke voor rust aan de leiding. Toch bleef Schalke nerveus, zeker toen Schweinfurt een penalty kreeg. Doelman Ralf Fährmann voorkwam de gelijkmaker. Benito Raman en opnieuw Schöpf zorgden voor grote opluchting bij de Bundesliga-club door de wedstrijd te beslissen met hun goals.
In de Duitse topcompetitie is Schalke al 22 duels zonder overwinning. De ploeg van trainer Manuel Baum staat met twee punten voorlaatste. De dramatische reeks kostte eerder trainer David Wagner zijn baan.
Het duel werd vanwege de coronaregels in de Veltins-Arena, thuisbasis van Schalke, gespeeld.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
7 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
11 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
12 uur geleden