Schalke 04 wint voor het eerst sinds januari weer eens
GELSENKIRCHEN (ANP) - Het zwalkende Schalke 04 heeft voor het eerst sinds januari weer eens een officieel duel gewonnen. Vierdeklasser 1. FC Schweinfurt 05 verloor met 4-1 in de tweede ronde van de DFB Pokal, de Duitse bekercompetitie.
Tot schrik van de club uit Gelsenkirchen kwam de amateurploeg op voorsprong via Martin Thomann. Vedad Ibisevic en Alessandro Schöpf brachten Schalke voor rust aan de leiding. Toch bleef Schalke nerveus, zeker toen Schweinfurt een penalty kreeg. Doelman Ralf Fährmann voorkwam de gelijkmaker. Benito Raman en opnieuw Schöpf zorgden voor grote opluchting bij de Bundesliga-club door de wedstrijd te beslissen met hun goals.
In de Duitse topcompetitie is Schalke al 22 duels zonder overwinning. De ploeg van trainer Manuel Baum staat met twee punten voorlaatste. De dramatische reeks kostte eerder trainer David Wagner zijn baan.
Het duel werd vanwege de coronaregels in de Veltins-Arena, thuisbasis van Schalke, gespeeld.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
53 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
5 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
17 uur geleden