Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schalke 04 voorkomt negatief record dankzij spits Hoppe

Schalke 04 voorkomt negatief record dankzij spits Hoppe

BERLIJN (ANP) - Schalke 04 heeft het negatieve record van Tasmania Berlin uit 1965-1966 kunnen voorkomen. De geplaagde club uit Gelsenkirchen won in de Bundesliga dankzij onder meer drie goals van Matthew Hoppe met 4-0 van Hoffenheim en voorkwam zo de 31e wedstrijd op rij zonder zege, zodat Tasmania Berlin 'recordhouder' blijft. Het is de eerste competitiezege voor Schalke sinds 17 januari vorig jaar.

Trainer Christian Gross zag zijn ploeg vlak voor rust op voorsprong komen via de Amerikaan Hoppe. De 19-jarige aanvaller schoot op aangeven van Amine Harit de bal langs doelman Oliver Baumann. In de tweede helft maakte Hoppe meteen zijn tweede Bundesligatreffer. Hij kreeg opnieuw een steekpass van Harit, omspeelde de doelman en schoot binnen. Zes minuten later maakte hij het feest compleet met zijn derde goal. Harit, al goed voor drie assists, maakte zelf de 4-0 tegen Hoffenheim, waar Melayro Bogarde de hele wedstrijd speelde.

Schalke had dit seizoen nog niet gewonnen in de competitie en ontsloeg al twee trainers. Huub Stevens fungeerde kort als interim-trainer, totdat Gross werd aangesteld.

Schalke droeg de laatste plaats in de Bundesliga over aan FSV Mainz. De ploeg van Jean-Paul Boëtius en Jeremiah St. Juste verloor met 2-0 van Eintracht Frankfurt door twee benutte strafschoppen van André Silva en heeft met 6 punten nu 1 punt minder dan Schalke.

Tasmania Berlin blijft door de zege van Schalke 04 recordhouder met 31 wedstrijden op rij zonder zege in de Bundesliga. De club deed dat ook nog in één seizoen, het enige seizoen dat Tasmania uitkwam op het hoogste niveau in Duitsland.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

6 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

6 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

6 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

7 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

10 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

10 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

10 uur geleden