Schalke 04 voorkomt negatief record dankzij spits Hoppe
BERLIJN (ANP) - Schalke 04 heeft het negatieve record van Tasmania Berlin uit 1965-1966 kunnen voorkomen. De geplaagde club uit Gelsenkirchen won in de Bundesliga dankzij onder meer drie goals van Matthew Hoppe met 4-0 van Hoffenheim en voorkwam zo de 31e wedstrijd op rij zonder zege, zodat Tasmania Berlin 'recordhouder' blijft. Het is de eerste competitiezege voor Schalke sinds 17 januari vorig jaar.
Trainer Christian Gross zag zijn ploeg vlak voor rust op voorsprong komen via de Amerikaan Hoppe. De 19-jarige aanvaller schoot op aangeven van Amine Harit de bal langs doelman Oliver Baumann. In de tweede helft maakte Hoppe meteen zijn tweede Bundesligatreffer. Hij kreeg opnieuw een steekpass van Harit, omspeelde de doelman en schoot binnen. Zes minuten later maakte hij het feest compleet met zijn derde goal. Harit, al goed voor drie assists, maakte zelf de 4-0 tegen Hoffenheim, waar Melayro Bogarde de hele wedstrijd speelde.
Schalke had dit seizoen nog niet gewonnen in de competitie en ontsloeg al twee trainers. Huub Stevens fungeerde kort als interim-trainer, totdat Gross werd aangesteld.
Schalke droeg de laatste plaats in de Bundesliga over aan FSV Mainz. De ploeg van Jean-Paul Boëtius en Jeremiah St. Juste verloor met 2-0 van Eintracht Frankfurt door twee benutte strafschoppen van André Silva en heeft met 6 punten nu 1 punt minder dan Schalke.
Tasmania Berlin blijft door de zege van Schalke 04 recordhouder met 31 wedstrijden op rij zonder zege in de Bundesliga. De club deed dat ook nog in één seizoen, het enige seizoen dat Tasmania uitkwam op het hoogste niveau in Duitsland.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
45 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden