'Schalke 04 ontslaat coach Gross'
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft trainer Christian Gross en technisch directeur Jochen Schneider ontslagen. Dat melden diverse media, waaronder Sky en Sport1, in Duitsland. Het ontslag volgt een dag na de 5-1-nederlaag bij VfB Stuttgart, waardoor de kans degradatie uit de Bundesliga nog te ontlopen steeds kleiner is geworden. Gross was pas sinds december in dienst van de club uit Gelsenkirchen.
De club heeft het nieuws nog niet bevestigd.
Vrijdag al waren er berichten dat de spelers in opstand waren gekomen en het vertrek van Gross hadden geëist. Zij verwijten de 66-jarige coach een warrig beleid. Gross was al de vierde trainer dit jaar bij Schalke. Na twee speeldagen had de club al afscheid genomen van David Wagner, waarna opvolger Manuel Baum er in december uitvloog. Na een korte interimperiode met Huub Stevens op de bank nam Gross het over. De resultaten bleven slecht. Schalke staat met 9 punten uit 23 duels onderaan.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.
7 minuten geledenATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
6 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
9 uur geleden