'Schalke 04 ontslaat coach Gross'
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft trainer Christian Gross en technisch directeur Jochen Schneider ontslagen. Dat melden diverse media, waaronder Sky en Sport1, in Duitsland. Het ontslag volgt een dag na de 5-1-nederlaag bij VfB Stuttgart, waardoor de kans degradatie uit de Bundesliga nog te ontlopen steeds kleiner is geworden. Gross was pas sinds december in dienst van de club uit Gelsenkirchen.
De club heeft het nieuws nog niet bevestigd.
Vrijdag al waren er berichten dat de spelers in opstand waren gekomen en het vertrek van Gross hadden geëist. Zij verwijten de 66-jarige coach een warrig beleid. Gross was al de vierde trainer dit jaar bij Schalke. Na twee speeldagen had de club al afscheid genomen van David Wagner, waarna opvolger Manuel Baum er in december uitvloog. Na een korte interimperiode met Huub Stevens op de bank nam Gross het over. De resultaten bleven slecht. Schalke staat met 9 punten uit 23 duels onderaan.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
4 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
2 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
9 uur geleden