Schalke 04 neemt afscheid van Huntelaar
GELSENKIRCHEN (ANP) - De terugkeer van Klaas-Jan Huntelaar bij Schalke 04 krijgt geen vervolg. De aanvaller verruilde in de winterstop Ajax voor de Duitse club, waarmee hij enkele maanden later degradeerde. Nog niet duidelijk is of de 37-jarige Huntelaar nog elders gaat voetballen.
Schalke neemt tevens afscheid van Sead Kolasinac en voert financiële redenen aan voor het vertrek van beide routiniers. "Zowel sportief als menselijk doet deze beslissing ons zeer", zegt bestuurslid Peter Knäbel. "Maar gezien de huidige financiële situatie en de samenstelling van de selectie was er eigenlijk geen alternatief. Door de vroege start van het seizoen moeten we ook haast maken. Daarom hebben we nu de knoop doorgehakt."
Knäbel zegt ook de plicht te hebben gevoeld beide spelers niet lang in onzekerheid te laten. "Daarvoor zijn de verdiensten van Sead en Klaas-Jan voor onze club veel te groot. We zijn hen dankbaar dat ze hun lievelingsclub een half jaar hebben proberen te helpen. Steeds als je ze sprak merkte je hoe belangrijk Schalke voor ze is en hoe ze zich met de club verbonden voelen", aldus Knäbel.
Huntelaar voetbalde eerder van 2010 tot en met 2017 voor Schalke, waarna hij terugkeerde bij Ajax.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Sven Mijnans berustte zondag in de ruime thuisnederlaag tegen PSV: 1-5. "Het was een beetje de grote jongens tegen de kleine jongens vandaag. We zijn op heel veel momenten afgetroefd. De doelpunten vielen na kinderlijk verdedigen. We raakten ballen snel kwijt, waardoor zij dodelijk waren in de omschakeling", zei de middenvelder bij ESPN.
10 minuten geledenALKMAAR (ANP) - PSV heeft in de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie een aanval van AZ overtuigend afgeslagen. De regerend landskampioen liet de Alkmaarders in het AFAS Stadion kansloos, mede dankzij drie treffers van Guus Til: 1-5.
32 minuten geledenALKMAAR (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie bij AZ met ruime cijfers gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz was met 5-1 te sterk. Guus Til scoorde drie keer.
36 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft twee punten laten liggen bij Rayo Vallecano. Het elftal van Xabi Alonso kwam in de Madrileense wijk Vallecas in de stadsderby niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel.
53 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft zondag met 4-0 gewonnen van Bournemouth. Donyell Malen maakte het vierde doelpunt voor de club uit Birmingham. Aston Villa staat na elf wedstrijden op de zevende plaats in de Premier League en ging Bournemouth op basis van een beter doelsaldo voorbij.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Napoli heeft verzuimd de koppositie te verstevigen in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte verloor met 2-0 bij Bologna, waar Thijs Dallinga het eerste doelpunt maakte.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich met de vijfde overwinning van het seizoen in de subtop van de Eredivisie genesteld. Het elftal van trainer Dick Schreuder won in Nijmegen met 2-0 van FC Groningen. De doelpunten van NEC werden door de Japanners Kodai Sano en Kento Shiogai gemaakt. NEC steeg naar de zevende plaats, FC Groningen staat zesde met 1 punt meer.
2 uur geleden