Schalke 04 met trainer Kramer terug de Bundesliga in
GELSENKIRCHEN (ANP) - De Duitse voetbalclub Schalke 04 gaat met Frank Kramer als nieuwe trainer de Bundesliga in. De 50-jarige Duitser ondertekende een contract voor twee jaar bij de ploeg uit Gelsenkirchen. Kramer werd in april ontslagen bij Arminia Bielefeld, dat uiteindelijk degradeerde uit de Bundesliga.
Kramer is komend seizoen wel weer actief op het hoogste niveau in Duitsland. Schalke 04 degradeerde vorig jaar uit de Bundesliga, maar wist als kampioen van de tweede divisie direct een terugkeer af te dwingen. Kramer krijgt als opdracht om Schalke daarin te houden. "We willen succesvol zijn en in ons geval is succes het voorkomen van degradatie in het seizoen 2022-2023", aldus bestuurslid Peter Knäbel. Bij Schalke speelt de Nederlandse linksback Thomas Ouwejan (ex-AZ).
Kramer werkte eerder bij onder meer Greuther Fürth, Hoffenheim en de Duitse voetbalbond.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
16 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
19 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
19 uur geleden