Schalke 04 met trainer Kramer terug de Bundesliga in
GELSENKIRCHEN (ANP) - De Duitse voetbalclub Schalke 04 gaat met Frank Kramer als nieuwe trainer de Bundesliga in. De 50-jarige Duitser ondertekende een contract voor twee jaar bij de ploeg uit Gelsenkirchen. Kramer werd in april ontslagen bij Arminia Bielefeld, dat uiteindelijk degradeerde uit de Bundesliga.
Kramer is komend seizoen wel weer actief op het hoogste niveau in Duitsland. Schalke 04 degradeerde vorig jaar uit de Bundesliga, maar wist als kampioen van de tweede divisie direct een terugkeer af te dwingen. Kramer krijgt als opdracht om Schalke daarin te houden. "We willen succesvol zijn en in ons geval is succes het voorkomen van degradatie in het seizoen 2022-2023", aldus bestuurslid Peter Knäbel. Bij Schalke speelt de Nederlandse linksback Thomas Ouwejan (ex-AZ).
Kramer werkte eerder bij onder meer Greuther Fürth, Hoffenheim en de Duitse voetbalbond.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden