Schalke 04 drukt Hertha BSC naar laatste plaats Bundesliga
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft door een ruime zege op concurrent Hertha BSC de laatste plaats in de Bundesliga overgedragen aan de club uit Berlijn. De ploeg uit Gelsenkirchen won met 5-2 en klom naar de zestiende plek met 24 punten. Dat zijn 2 punten meer dan Hertha en 1 punt meer dan VfB Stuttgart.
Schalke kwam al in de 3e minuut op voorsprong via Tim Skarke. Via Marius Bülter werd het zelfs 2-0, maar Stevan Jovetic maakte het weer spannend met een treffer in de extra tijd van de eerste helft. Na de rust liep de thuisploeg uit naar 4-1 door doelpunten van Simon Terodde en opnieuw Bülter. Marco Richter scoorde nog voor de club uit Berlijn en Marcin Kaminski bepaalde de eindstand uit een vrije trap.
Thomas Ouwejan bleef op de bank bij Schalke 04, dat in 2021 degradeerde uit de hoogste klasse van het Duits voetbal, maar vorig seizoen kampioen werd op het tweede niveau. Hertha speelt sinds het seizoen 2013-2014 op het hoogste niveau.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
5 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
10 uur geleden