Schalke 04 drukt Hertha BSC naar laatste plaats Bundesliga
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft door een ruime zege op concurrent Hertha BSC de laatste plaats in de Bundesliga overgedragen aan de club uit Berlijn. De ploeg uit Gelsenkirchen won met 5-2 en klom naar de zestiende plek met 24 punten. Dat zijn 2 punten meer dan Hertha en 1 punt meer dan VfB Stuttgart.
Schalke kwam al in de 3e minuut op voorsprong via Tim Skarke. Via Marius Bülter werd het zelfs 2-0, maar Stevan Jovetic maakte het weer spannend met een treffer in de extra tijd van de eerste helft. Na de rust liep de thuisploeg uit naar 4-1 door doelpunten van Simon Terodde en opnieuw Bülter. Marco Richter scoorde nog voor de club uit Berlijn en Marcin Kaminski bepaalde de eindstand uit een vrije trap.
Thomas Ouwejan bleef op de bank bij Schalke 04, dat in 2021 degradeerde uit de hoogste klasse van het Duits voetbal, maar vorig seizoen kampioen werd op het tweede niveau. Hertha speelt sinds het seizoen 2013-2014 op het hoogste niveau.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
12 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
13 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
20 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden