Schalke 04 degradeert uit Bundesliga
BIELEFELD (ANP) - Schalke 04 heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Klaas-Jan Huntelaar verloor met 1-0 van Arminia Bielefeld en eindigt dit seizoen, na alweer de 21e nederlaag, definitief als laatste. Fabian Klos maakte net na rust het doelpunt voor de nummer 14.
Schalke 04 heeft na dertig speelronden slechts 13 punten, 13 punten minder dan 1. FC Köln. Eerder op de avond was Köln verrassend met 2-1 te sterk voor RB Leipzig.
Schalke speelde sinds 1991, na daarvoor drie seizoenen op het tweede niveau gespeeld te hebben, onafgebroken op het hoogste niveau van Duitsland. In het seizoen 2017-2018 eindigde Schalke nog als tweede.
Huntelaar
Huntelaar werd tijdens de tweede seizoenshelft nog van Ajax overgenomen, maar de spits wist zich - mede door blessureleed - niet te onderscheiden bij de club waar hij van 2010 tot 2017 ook speelde. Schalke 04 hoopt de aanvaller ervan te overtuigen nog even door te gaan. "Wat zeker is, is dat we samen in gesprek gaan", zei bestuurslid Peter Knäbel vorige week. "Wat Klaas-Jan als voetballer en als persoonlijkheid laat zien, is van grote klasse. Hij heeft ook nog eens een zeer positieve invloed op andere spelers. We willen met hem verder, of het haalbaar is hangt van veel zaken af."
Schalke 04 wist van de dertig gespeelde duels er maar twee te winnen. De club uit Gelsenkirchen kreeg tot op heden 76 tegendoelpunten en was zelf pas 18 keer trefzeker.
Het is de vierde keer dat Schalke 04 degradeert uit de Bundesliga. Nog één andere club degradeert rechtstreeks. De nummer 16 moet een play-off spelen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
40 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
59 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geleden