Schalke 04 degradeert uit Bundesliga
BIELEFELD (ANP) - Schalke 04 heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Klaas-Jan Huntelaar verloor met 1-0 van Arminia Bielefeld en eindigt dit seizoen, na alweer de 21e nederlaag, definitief als laatste. Fabian Klos maakte net na rust het doelpunt voor de nummer 14.
Schalke 04 heeft na dertig speelronden slechts 13 punten, 13 punten minder dan 1. FC Köln. Eerder op de avond was Köln verrassend met 2-1 te sterk voor RB Leipzig.
Schalke speelde sinds 1991, na daarvoor drie seizoenen op het tweede niveau gespeeld te hebben, onafgebroken op het hoogste niveau van Duitsland. In het seizoen 2017-2018 eindigde Schalke nog als tweede.
Huntelaar
Huntelaar werd tijdens de tweede seizoenshelft nog van Ajax overgenomen, maar de spits wist zich - mede door blessureleed - niet te onderscheiden bij de club waar hij van 2010 tot 2017 ook speelde. Schalke 04 hoopt de aanvaller ervan te overtuigen nog even door te gaan. "Wat zeker is, is dat we samen in gesprek gaan", zei bestuurslid Peter Knäbel vorige week. "Wat Klaas-Jan als voetballer en als persoonlijkheid laat zien, is van grote klasse. Hij heeft ook nog eens een zeer positieve invloed op andere spelers. We willen met hem verder, of het haalbaar is hangt van veel zaken af."
Schalke 04 wist van de dertig gespeelde duels er maar twee te winnen. De club uit Gelsenkirchen kreeg tot op heden 76 tegendoelpunten en was zelf pas 18 keer trefzeker.
Het is de vierde keer dat Schalke 04 degradeert uit de Bundesliga. Nog één andere club degradeert rechtstreeks. De nummer 16 moet een play-off spelen.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
12 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden