Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schalke 04 degradeert uit Bundesliga

Schalke 04 degradeert uit Bundesliga

BIELEFELD (ANP) - Schalke 04 heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Klaas-Jan Huntelaar verloor met 1-0 van Arminia Bielefeld en eindigt dit seizoen, na alweer de 21e nederlaag, definitief als laatste. Fabian Klos maakte net na rust het doelpunt voor de nummer 14.

Schalke 04 heeft na dertig speelronden slechts 13 punten, 13 punten minder dan 1. FC Köln. Eerder op de avond was Köln verrassend met 2-1 te sterk voor RB Leipzig.

Schalke speelde sinds 1991, na daarvoor drie seizoenen op het tweede niveau gespeeld te hebben, onafgebroken op het hoogste niveau van Duitsland. In het seizoen 2017-2018 eindigde Schalke nog als tweede.

Huntelaar

Huntelaar werd tijdens de tweede seizoenshelft nog van Ajax overgenomen, maar de spits wist zich - mede door blessureleed - niet te onderscheiden bij de club waar hij van 2010 tot 2017 ook speelde. Schalke 04 hoopt de aanvaller ervan te overtuigen nog even door te gaan. "Wat zeker is, is dat we samen in gesprek gaan", zei bestuurslid Peter Knäbel vorige week. "Wat Klaas-Jan als voetballer en als persoonlijkheid laat zien, is van grote klasse. Hij heeft ook nog eens een zeer positieve invloed op andere spelers. We willen met hem verder, of het haalbaar is hangt van veel zaken af."

Schalke 04 wist van de dertig gespeelde duels er maar twee te winnen. De club uit Gelsenkirchen kreeg tot op heden 76 tegendoelpunten en was zelf pas 18 keer trefzeker.

Het is de vierde keer dat Schalke 04 degradeert uit de Bundesliga. Nog één andere club degradeert rechtstreeks. De nummer 16 moet een play-off spelen.

Meer uit Voetbal

De Ligt ondergaat ingreep aan zijn rug en kan WK vergeten

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.

31 minuten geleden
Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

31 minuten geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

42 minuten geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

2 uur geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

17 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

19 uur geleden