Schaker Karjakin overweegt beroep tegen uitsluiting
MOSKOU (ANP) - De Russische grootmeester Sergej Karjakin overweegt volgens persbureau Tass beroep aan te tekenen tegen zijn uitsluiting voor een half jaar. De internationale schaakfederatie FIDE besloot daartoe omdat de 32-jarige Rus de invasie in Oekraïne steun had betuigd.
Karjakin, die in 2016 om de wereldtitel tegenover de Noor Magnus Carlsen aan het schaakbord zat, stelde zich onlangs vierkant op achter de Russische president Vladimir Poetin, die het leger opdracht gaf het buurland binnen te vallen. In 2014 juichte de schaakgrootmeester ook al de annexatie van de Krim toe, het schiereiland waar hij werd geboren. Karjakin deed tot 2009 namens Oekraïne mee aan toernooien.
Door de strafmaatregel van de FIDE mist Karjakin het WK-kandidatentoernooi, dat 16 juni begint. "Nu denk ik alleen aan een beroepsprocedure. Daar staan 21 dagen voor, en een week is al voorbij. We moeten dus opschieten in deze kwestie".
Moskou raakte ook al de organisatie van de Schaakolympiade kwijt en het FIDE-congres. Daarnaast is het Russische schakers verboden ergens mee te doen onder eigen vlag.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
10 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
19 uur geleden