Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Karjakin overweegt beroep tegen uitsluiting

Schaker Karjakin overweegt beroep tegen uitsluiting

MOSKOU (ANP) - De Russische grootmeester Sergej Karjakin overweegt volgens persbureau Tass beroep aan te tekenen tegen zijn uitsluiting voor een half jaar. De internationale schaakfederatie FIDE besloot daartoe omdat de 32-jarige Rus de invasie in Oekraïne steun had betuigd.

Karjakin, die in 2016 om de wereldtitel tegenover de Noor Magnus Carlsen aan het schaakbord zat, stelde zich onlangs vierkant op achter de Russische president Vladimir Poetin, die het leger opdracht gaf het buurland binnen te vallen. In 2014 juichte de schaakgrootmeester ook al de annexatie van de Krim toe, het schiereiland waar hij werd geboren. Karjakin deed tot 2009 namens Oekraïne mee aan toernooien.

Door de strafmaatregel van de FIDE mist Karjakin het WK-kandidatentoernooi, dat 16 juni begint. "Nu denk ik alleen aan een beroepsprocedure. Daar staan 21 dagen voor, en een week is al voorbij. We moeten dus opschieten in deze kwestie".

Moskou raakte ook al de organisatie van de Schaakolympiade kwijt en het FIDE-congres. Daarnaast is het Russische schakers verboden ergens mee te doen onder eigen vlag.

Meer uit Sport

Tour de France Femmes eindigt komend jaar op Puy de Dôme

PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.

5 minuten geleden
Vakbond voor tennisprofs voorkomt 234.000 keer online misbruik

LONDEN (ANP) - De vakbond voor tennisprofessionals (ATP) heeft het afgelopen jaar voorkomen dat meer dan 234.000 beledigende of bedreigende berichten de spelers bereikten. Dat heeft de ATP in een persbericht bekendgemaakt. Via het zogenoemde 'ATP Safe Sport' worden tennissers beschermd tegen online misbruik.

1 uur geleden
Verstappen wil na twee zeges in Texas in het 'momentum' blijven

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend op het circuit van Austin in Texas in de winning mood te blijven. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in aanloop naar de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore.

19 uur geleden
Nederlandse turners zevende in WK-finale, goud Japan

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.

1 dag geleden
Hockeyster Sanders stopt na tien jaar bij Nederlands team

DEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt tegen qualifier in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor met moeite langs jonge Duitser in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.

1 dag geleden