Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Gukesh verslaat Ding en is jongste wereldkampioen ooit

Schaker Gukesh verslaat Ding en is jongste wereldkampioen ooit

SINGAPORE (ANP) - Dommaraju Gukesh heeft als jongste schaker ooit de wereldtitel veroverd. De 18-jarige grootmeester uit India versloeg de Chinese titelverdediger Ding Liren in de veertiende en laatste ronde.

Gukesh kwam als eerste op een totaal van 7,5 punten. De 32-jarige Ding Liren bleef steken op 6,5 punten. Beide schakers hadden in een play-off snelschaken om de winst moeten strijden als de veertiende partij in remise was geëindigd.

De pas 18-jarige Gukesh mag zich de jongste wereldkampioen ooit noemen. Garri Kasparov en Magnus Carlsen waren 22 jaar toen ze voor het eerst de wereldtitel veroverden. Gukesh bracht Ding afgelopen zondag al aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Maar Ding sloeg direct terug in de twaalfde ronde. Na een remise in de dertiende ronde stond Gukesh er lang beter voor in de veertiende partij. Zijn voordeel leek aanvankelijk onvoldoende voor een zege maar dat veranderde toen Ding blunderde met zijn 55e zet.

Motivatie

Gukesh is de tweede Indiase wereldkampioen ooit, na Viswanathan Anand. Gukesh doet in januari ook mee aan het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.

Ding Liren veroverde in april vorig jaar als eerste Chinees de wereldtitel. Hij versloeg de Rus Ian Nepomniachtchi in de finale na een tiebreak. Daarvoor was Carlsen tien jaar lang wereldkampioen. De Noor liet twee jaar geleden weten dat hij zich voorlopig niet kan motiveren voor een tweekamp om de wereldtitel.

Het totale prijzengeld van de tweekamp om de wereldtitel in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

5 uur geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

8 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

17 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

18 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden