Schaker Gukesh verslaat Ding en is jongste wereldkampioen ooit
SINGAPORE (ANP) - Dommaraju Gukesh heeft als jongste schaker ooit de wereldtitel veroverd. De 18-jarige grootmeester uit India versloeg de Chinese titelverdediger Ding Liren in de veertiende en laatste ronde.
Gukesh kwam als eerste op een totaal van 7,5 punten. De 32-jarige Ding Liren bleef steken op 6,5 punten. Beide schakers hadden in een play-off snelschaken om de winst moeten strijden als de veertiende partij in remise was geëindigd.
De pas 18-jarige Gukesh mag zich de jongste wereldkampioen ooit noemen. Garri Kasparov en Magnus Carlsen waren 22 jaar toen ze voor het eerst de wereldtitel veroverden. Gukesh bracht Ding afgelopen zondag al aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Maar Ding sloeg direct terug in de twaalfde ronde. Na een remise in de dertiende ronde stond Gukesh er lang beter voor in de veertiende partij. Zijn voordeel leek aanvankelijk onvoldoende voor een zege maar dat veranderde toen Ding blunderde met zijn 55e zet.
Motivatie
Gukesh is de tweede Indiase wereldkampioen ooit, na Viswanathan Anand. Gukesh doet in januari ook mee aan het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.
Ding Liren veroverde in april vorig jaar als eerste Chinees de wereldtitel. Hij versloeg de Rus Ian Nepomniachtchi in de finale na een tiebreak. Daarvoor was Carlsen tien jaar lang wereldkampioen. De Noor liet twee jaar geleden weten dat hij zich voorlopig niet kan motiveren voor een tweekamp om de wereldtitel.
Het totale prijzengeld van de tweekamp om de wereldtitel in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
1 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
23 uur geleden