Schaker Gukesh verslaat Ding en is jongste wereldkampioen ooit
SINGAPORE (ANP) - Dommaraju Gukesh heeft als jongste schaker ooit de wereldtitel veroverd. De 18-jarige grootmeester uit India versloeg de Chinese titelverdediger Ding Liren in de veertiende en laatste ronde.
Gukesh kwam als eerste op een totaal van 7,5 punten. De 32-jarige Ding Liren bleef steken op 6,5 punten. Beide schakers hadden in een play-off snelschaken om de winst moeten strijden als de veertiende partij in remise was geƫindigd.
De pas 18-jarige Gukesh mag zich de jongste wereldkampioen ooit noemen. Garri Kasparov en Magnus Carlsen waren 22 jaar toen ze voor het eerst de wereldtitel veroverden. Gukesh bracht Ding afgelopen zondag al aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Maar Ding sloeg direct terug in de twaalfde ronde. Na een remise in de dertiende ronde stond Gukesh er lang beter voor in de veertiende partij. Zijn voordeel leek aanvankelijk onvoldoende voor een zege maar dat veranderde toen Ding blunderde met zijn 55e zet.
Motivatie
Gukesh is de tweede Indiase wereldkampioen ooit, na Viswanathan Anand. Gukesh doet in januari ook mee aan het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.
Ding Liren veroverde in april vorig jaar als eerste Chinees de wereldtitel. Hij versloeg de Rus Ian Nepomniachtchi in de finale na een tiebreak. Daarvoor was Carlsen tien jaar lang wereldkampioen. De Noor liet twee jaar geleden weten dat hij zich voorlopig niet kan motiveren voor een tweekamp om de wereldtitel.
Het totale prijzengeld van de tweekamp om de wereldtitel in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
17 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden