Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri hoefde er niet lang over na te denken. Zijn overwinning op de Noorse gigant Magnus Carlsen in het schaaktoernooi van Wijk aan Zee noemde hij na afloop "een soort van historisch moment".

Het was pas de tweede keer in zijn schaakcarrière dat Nederlands beste schaker won van 's wereld beste schaker in een klassieke partij. "Dit is absoluut mijn grootste zege ooit", zei Giri. "Die eerste keer dat ik van hem won was 12 jaar geleden. Ik was 16, een jochie nog, en ik had het geluk dat hij blunderde. Die zege had destijds veel impact, maar deze zege is mooier. Ik heb in een eerlijk gevecht gewonnen door goed spel. Achteraf durf ik wel te zeggen dat ik briljante keuzes heb gemaakt in het begin van de partij."

Giri wil graag Tata Steel Chess eens winnen. De 28-jarige grootmeester was er al een aantal keren dichtbij, maar hij slaagde er nog niet in. Dat kwam mede door Carlsen, die het 'Wimbledon van het schaken" al acht keer won en Giri nogal eens aftroefde. Maar in de vierde ronde van de 85e editie van het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee waren de rollen omgedraaid. "Vooraf voelde ik niet echt druk. Gewoonlijk verknal ik het tegen hem en ik achtte de kans vrij groot dat ik dat weer zou doen. Maar Magnus speelde wel met veel risico. Hij miste op een of andere manier het 'Magnus-effect', hij miste zaken en ik vond hem zwakker dan ik had verwacht. Dat gaf mij wel vertrouwen."

Na 35 zetten capituleerde de Noor, die al vele jaren de wereldranglijst aanvoert en sinds 2013 de wereldkampioen is. "Ik heb natuurlijk altijd moeten vertellen dat ik sinds die ene keer, toen ik 16 was, niet meer van hem heb gewonnen. Ik heb altijd wel gedacht dat een tweede zege er een keer van moest komen. Ik hoopte alleen dat het niet pas op mijn vijftigste zou gebeuren. Ik ben echt ontzettend blij met deze overwinning, maar voor feestvieren is geen tijd. Dit toernooi is zo sterk bezet, alle spelers bereiden zich zo goed voor, ik kan me het niet veroorloven ook maar een moment te verslappen."

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

4 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

7 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

7 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

7 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

9 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

11 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

14 uur geleden