Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri hoefde er niet lang over na te denken. Zijn overwinning op de Noorse gigant Magnus Carlsen in het schaaktoernooi van Wijk aan Zee noemde hij na afloop "een soort van historisch moment".
Het was pas de tweede keer in zijn schaakcarrière dat Nederlands beste schaker won van 's wereld beste schaker in een klassieke partij. "Dit is absoluut mijn grootste zege ooit", zei Giri. "Die eerste keer dat ik van hem won was 12 jaar geleden. Ik was 16, een jochie nog, en ik had het geluk dat hij blunderde. Die zege had destijds veel impact, maar deze zege is mooier. Ik heb in een eerlijk gevecht gewonnen door goed spel. Achteraf durf ik wel te zeggen dat ik briljante keuzes heb gemaakt in het begin van de partij."
Giri wil graag Tata Steel Chess eens winnen. De 28-jarige grootmeester was er al een aantal keren dichtbij, maar hij slaagde er nog niet in. Dat kwam mede door Carlsen, die het 'Wimbledon van het schaken" al acht keer won en Giri nogal eens aftroefde. Maar in de vierde ronde van de 85e editie van het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee waren de rollen omgedraaid. "Vooraf voelde ik niet echt druk. Gewoonlijk verknal ik het tegen hem en ik achtte de kans vrij groot dat ik dat weer zou doen. Maar Magnus speelde wel met veel risico. Hij miste op een of andere manier het 'Magnus-effect', hij miste zaken en ik vond hem zwakker dan ik had verwacht. Dat gaf mij wel vertrouwen."
Na 35 zetten capituleerde de Noor, die al vele jaren de wereldranglijst aanvoert en sinds 2013 de wereldkampioen is. "Ik heb natuurlijk altijd moeten vertellen dat ik sinds die ene keer, toen ik 16 was, niet meer van hem heb gewonnen. Ik heb altijd wel gedacht dat een tweede zege er een keer van moest komen. Ik hoopte alleen dat het niet pas op mijn vijftigste zou gebeuren. Ik ben echt ontzettend blij met deze overwinning, maar voor feestvieren is geen tijd. Dit toernooi is zo sterk bezet, alle spelers bereiden zich zo goed voor, ik kan me het niet veroorloven ook maar een moment te verslappen."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar trok na zijn vierde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham een duidelijke conclusie. "Het was mijn droom om een van de big boys te worden in de meerkamp en na vanavond durf ik te stellen dat ik een van de big boys ben", zei hij na afloop in het Alexander Stadium.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.
8 uur geleden