Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri hoefde er niet lang over na te denken. Zijn overwinning op de Noorse gigant Magnus Carlsen in het schaaktoernooi van Wijk aan Zee noemde hij na afloop "een soort van historisch moment".

Het was pas de tweede keer in zijn schaakcarrière dat Nederlands beste schaker won van 's wereld beste schaker in een klassieke partij. "Dit is absoluut mijn grootste zege ooit", zei Giri. "Die eerste keer dat ik van hem won was 12 jaar geleden. Ik was 16, een jochie nog, en ik had het geluk dat hij blunderde. Die zege had destijds veel impact, maar deze zege is mooier. Ik heb in een eerlijk gevecht gewonnen door goed spel. Achteraf durf ik wel te zeggen dat ik briljante keuzes heb gemaakt in het begin van de partij."

Giri wil graag Tata Steel Chess eens winnen. De 28-jarige grootmeester was er al een aantal keren dichtbij, maar hij slaagde er nog niet in. Dat kwam mede door Carlsen, die het 'Wimbledon van het schaken" al acht keer won en Giri nogal eens aftroefde. Maar in de vierde ronde van de 85e editie van het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee waren de rollen omgedraaid. "Vooraf voelde ik niet echt druk. Gewoonlijk verknal ik het tegen hem en ik achtte de kans vrij groot dat ik dat weer zou doen. Maar Magnus speelde wel met veel risico. Hij miste op een of andere manier het 'Magnus-effect', hij miste zaken en ik vond hem zwakker dan ik had verwacht. Dat gaf mij wel vertrouwen."

Na 35 zetten capituleerde de Noor, die al vele jaren de wereldranglijst aanvoert en sinds 2013 de wereldkampioen is. "Ik heb natuurlijk altijd moeten vertellen dat ik sinds die ene keer, toen ik 16 was, niet meer van hem heb gewonnen. Ik heb altijd wel gedacht dat een tweede zege er een keer van moest komen. Ik hoopte alleen dat het niet pas op mijn vijftigste zou gebeuren. Ik ben echt ontzettend blij met deze overwinning, maar voor feestvieren is geen tijd. Dit toernooi is zo sterk bezet, alle spelers bereiden zich zo goed voor, ik kan me het niet veroorloven ook maar een moment te verslappen."

Meer uit Sport

Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

47 minuten geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

5 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

21 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

21 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

1 dag geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

1 dag geleden