Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

Schaker Giri viert 'historisch moment' met zege op Carlsen

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri hoefde er niet lang over na te denken. Zijn overwinning op de Noorse gigant Magnus Carlsen in het schaaktoernooi van Wijk aan Zee noemde hij na afloop "een soort van historisch moment".

Het was pas de tweede keer in zijn schaakcarrière dat Nederlands beste schaker won van 's wereld beste schaker in een klassieke partij. "Dit is absoluut mijn grootste zege ooit", zei Giri. "Die eerste keer dat ik van hem won was 12 jaar geleden. Ik was 16, een jochie nog, en ik had het geluk dat hij blunderde. Die zege had destijds veel impact, maar deze zege is mooier. Ik heb in een eerlijk gevecht gewonnen door goed spel. Achteraf durf ik wel te zeggen dat ik briljante keuzes heb gemaakt in het begin van de partij."

Giri wil graag Tata Steel Chess eens winnen. De 28-jarige grootmeester was er al een aantal keren dichtbij, maar hij slaagde er nog niet in. Dat kwam mede door Carlsen, die het 'Wimbledon van het schaken" al acht keer won en Giri nogal eens aftroefde. Maar in de vierde ronde van de 85e editie van het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee waren de rollen omgedraaid. "Vooraf voelde ik niet echt druk. Gewoonlijk verknal ik het tegen hem en ik achtte de kans vrij groot dat ik dat weer zou doen. Maar Magnus speelde wel met veel risico. Hij miste op een of andere manier het 'Magnus-effect', hij miste zaken en ik vond hem zwakker dan ik had verwacht. Dat gaf mij wel vertrouwen."

Na 35 zetten capituleerde de Noor, die al vele jaren de wereldranglijst aanvoert en sinds 2013 de wereldkampioen is. "Ik heb natuurlijk altijd moeten vertellen dat ik sinds die ene keer, toen ik 16 was, niet meer van hem heb gewonnen. Ik heb altijd wel gedacht dat een tweede zege er een keer van moest komen. Ik hoopte alleen dat het niet pas op mijn vijftigste zou gebeuren. Ik ben echt ontzettend blij met deze overwinning, maar voor feestvieren is geen tijd. Dit toernooi is zo sterk bezet, alle spelers bereiden zich zo goed voor, ik kan me het niet veroorloven ook maar een moment te verslappen."

Meer uit Sport

Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

2 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

7 uur geleden
Dartster Greaves eerste vrouw met negendarter op PDC ProTour

LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.

21 uur geleden
Griekspoor ten koste van Boeblik naar laatste acht in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.

22 uur geleden
Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

1 dag geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

1 dag geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

1 dag geleden