Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri verslaat wereldkampioen Carlsen

Schaker Giri verslaat wereldkampioen Carlsen

DEN HAAG (ANP) - Schaker Anish Giri heeft Magnus Carlsen verslagen op het online-toernooi dat de Noorse wereldkampioen organiseert. De 25-jarige Nederlandse grootmeester was met 2,5 - 1,5 te sterk voor Carlsen. Het leverde Giri voor het eerst drie punten op in het toernooi waar acht topschakers aan meedoen, allemaal vanachter hun computer. Ze strijden om 250.000 dollar aan prijzengeld.

Giri maakte het verschil in de tweede van vier partijen, die hij na een fout van Carlsen in zijn voordeel besliste. De andere partijen eindigden in remise. Giri vierde zijn zege op de wereldkampioen door eerst zijn vinger voor zijn mond te houden en vervolgens een dansje te doen voor de webcam.

Een dag eerder had de Nederlander zijn eerste wedstrijdpunt binnengehaald, tegen de Chinees Ding Liren. Met een totaal van vier punten staat Giri op de zevende en voorlaatste plaats in het klassement. Carlsen, die nog ongeslagen was, gaat aan kop met elf punten.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste vier op grastoernooi Mallorca

SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.

58 minuten geleden
Franse wielrenner Gaudu meldt zich af voor Tour de France

PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
Volleyballers verliezen van Argentinië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn de tweede week van de Nations League begonnen met een nederlaag. De ploeg van bondscoach Joel Banks ging in Belgrado in drie sets onderuit tegen Argentinië: 0-3 (20-25 14-25 22-25).

20 uur geleden
Hassan loopt marathon van Sydney en slaat WK Tokio over

NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.

1 dag geleden
Hoole opnieuw Nederlands kampioen tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.

1 dag geleden
Atlete Bol derde op 400 meter vlak in Gouden Spike Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.

1 dag geleden
Bredewold onttroont Markus als Nederlands kampioene tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.

1 dag geleden