Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri verliest, Nepomniatsjtsji wint kandidatentoernooi

Schaker Giri verliest, Nepomniatsjtsji wint kandidatentoernooi

JEKATERINENBURG (ANP) - Schaker Anish Giri heeft in Jekaterinenburg naast de eindoverwinning in het kandidatentoernooi gegrepen. De Nederlandse grootmeester verloor met zwart van de Rus Aleksander Grisjtsjoek. Daardoor is koploper Ian Nepomniatsjtsji uit Rusland met nog één speelronde te gaan op een onbereikbare voorsprong gekomen. De Rus mag het in het najaar opnemen tegen wereldkampioen Magnus Carlsen.

Giri had aan het begin van de dertiende en voorlaatste speelronde een achterstand van een half punt op de Rus, maar had ook een slechter onderling resultaat op dit toernooi. Nepomniatsjtsji speelde in zijn partij tegen de Fransman Maxime Vachier-Lagrave remise. Giri kan in de slotronde alleen nog maar gelijk komen en kan door het onderling resultaat niet meer winnen. De andere deelnemers staan op nog grotere achterstand.

Nepomniatsjtsji neemt het van 24 november tot en met 16 december in Dubai in een tweekamp op tegen de Noor Carlsen. Inzet is niet alleen de wereldtitel, maar ook 2 miljoen euro prijzengeld. Het is voor de 30-jarige Rus de eerste keer dat hij de wereldkampioen kan uitdagen. Carlsen verdedigde zijn wereldtitel, die hij in 2013 veroverde, daarna drie keer met succes.

Plan

"Ik ben bijzonder blij dat ik me heb gekwalificeerd voor de tweekamp en ik dank iedereen die me heeft gesteund, met name mijn team", reageerde Nepomniatsjtsji via sociale media. Carlsen feliciteerde de Rus via Twitter en liet hem weten dat hij hem straks in Dubai zal treffen.

Giri erkende na afloop dat hij een hele slechte partij had gespeeld. Dat kwam deels doordat hij de positie van zijn tegenstander niet goed had begrepen en niet doorzag wat die van plan was. "Het was ook alles samen", zei de 26-jarige Nederlander. "Ian zette me ook heel erg onder druk door een dag eerder te winnen en ik dacht dat hij nu ook aan het winnen was. Ik kon daardoor toch al niet meer voor de overwinning strijden, maar ik ben vooral heel boos hoe matig ik zelf heb gespeeld."

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

4 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

9 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

13 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

15 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

21 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden