Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri verliest, Nepomniatsjtsji wint kandidatentoernooi

Schaker Giri verliest, Nepomniatsjtsji wint kandidatentoernooi

JEKATERINENBURG (ANP) - Schaker Anish Giri heeft in Jekaterinenburg naast de eindoverwinning in het kandidatentoernooi gegrepen. De Nederlandse grootmeester verloor met zwart van de Rus Aleksander Grisjtsjoek. Daardoor is koploper Ian Nepomniatsjtsji uit Rusland met nog één speelronde te gaan op een onbereikbare voorsprong gekomen. De Rus mag het in het najaar opnemen tegen wereldkampioen Magnus Carlsen.

Giri had aan het begin van de dertiende en voorlaatste speelronde een achterstand van een half punt op de Rus, maar had ook een slechter onderling resultaat op dit toernooi. Nepomniatsjtsji speelde in zijn partij tegen de Fransman Maxime Vachier-Lagrave remise. Giri kan in de slotronde alleen nog maar gelijk komen en kan door het onderling resultaat niet meer winnen. De andere deelnemers staan op nog grotere achterstand.

Nepomniatsjtsji neemt het van 24 november tot en met 16 december in Dubai in een tweekamp op tegen de Noor Carlsen. Inzet is niet alleen de wereldtitel, maar ook 2 miljoen euro prijzengeld. Het is voor de 30-jarige Rus de eerste keer dat hij de wereldkampioen kan uitdagen. Carlsen verdedigde zijn wereldtitel, die hij in 2013 veroverde, daarna drie keer met succes.

Plan

"Ik ben bijzonder blij dat ik me heb gekwalificeerd voor de tweekamp en ik dank iedereen die me heeft gesteund, met name mijn team", reageerde Nepomniatsjtsji via sociale media. Carlsen feliciteerde de Rus via Twitter en liet hem weten dat hij hem straks in Dubai zal treffen.

Giri erkende na afloop dat hij een hele slechte partij had gespeeld. Dat kwam deels doordat hij de positie van zijn tegenstander niet goed had begrepen en niet doorzag wat die van plan was. "Het was ook alles samen", zei de 26-jarige Nederlander. "Ian zette me ook heel erg onder druk door een dag eerder te winnen en ik dacht dat hij nu ook aan het winnen was. Ik kon daardoor toch al niet meer voor de overwinning strijden, maar ik ben vooral heel boos hoe matig ik zelf heb gespeeld."

Meer uit Sport

Shorttrackers met Emons en De Laat in halve finale van aflossing

MILAAN (ANP) - De shorttrackers starten bij de Olympische Spelen in Milaan in de halve finale van de aflossing met Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat. Melle van 't Wout is reserve.

18 minuten geleden
Shorttrackster Velzeboer bereikt op Spelen finale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.

30 minuten geleden
Tweevoudig olympisch kampioen Van 't Wout verder op 500 meter

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout blijft kans houden op een derde individuele gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Nederlandse shorttracker kwam maandag tijdens de voorrondes van de 500 meter niet in de problemen en ging als winnaar van zijn heat door naar de kwartfinales. De andere drie deelnemers gingen in de laatste ronde allemaal onderuit.

50 minuten geleden
Shorttrackster Velzeboer op Spelen naar halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.

1 uur geleden
Bobsleeër Wesselink begint met twaalfde tijd in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.

1 uur geleden
Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

13 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

13 uur geleden