Schaker Giri verliest eerste duel in online-supertoernooi
RIJSWIJK (ANP) - Schaker Anish Giri heeft zich in de eerste ronde van het sterk bezette online-toernooi, georganiseerd door de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen, gewonnen moeten geven. De Fransman Maxime Vachier-Lagrave was hem in vier potjes met 3-1 de baas.
De Nederlandse grootmeester verloor zijn eerste twee rapidpartijen en moest in het derde duel, met 15 minuten bedenktijd, genoegen nemen met remise. Daarmee kwam de stand op 2,5 tegen 0,5 en was de strijd beslist. De vierde partij werd echter ook nog afgewerkt, omdat de behaalde wedstrijdpunten bij een gelijke eindstand na de groepsronde de doorslag kunnen geven voor plaatsing in de knock-outfase. De laatste krachtmeting tussen Giri en Vachier-Lagrave eindigde eveneens gelijk.
Carlsen heeft zeven van zijn grootste rivalen uitgenodigd om mee te doen aan het evenement, dat een hoofdprijs kent van bijna 65.000 euro. De totale prijzenpot van de 'Magnus Carlsen Invitational' bestaat uit 250.000 dollar (230.000 euro).
Top vier
De top vier van het klassement na zeven ronden plaatst zich voor de halve finales en de eindstrijd is op zondag 3 mei. De schaker die onderaan eindigt, krijgt altijd nog zo'n 14.000 euro voor de moeite.
Carlsen zelf begon zaterdag met een zege, na barrage (3-2), tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
22 minuten geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
14 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
15 uur geleden