Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri stunt met zege op gigant Carlsen in Wijk aan Zee

Schaker Giri stunt met zege op gigant Carlsen in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse grootmeester Anish Giri heeft in de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee gestunt met een zege op Magnus Carlsen. De Noorse gigant, die al jaren de wereldranglijst aanvoert, capituleerde na 35 zetten. Giri nam met zijn tweede zege van het toernooi de leiding bij de Masters in Tata Steel Chess.

Giri moest jaren wachten op een nieuwe zege op Carlsen in het klassieke schaken. De Nederlander wist in 2011 op 16-jarige leeftijd de Noorse grootmeester te verrassen door hem in 22 zetten te verslaan. Ook toen was Wijk aan Zee het decor.

De 32-jarige Carlsen (32) is achtvoudig winnaar van het toonaangevende Nederlandse toernooi en met een rating van 2859 de nummer 1 van de wereld. De nu 28-jarige Giri is met een rating van 2764 de nummer 7 van de wereld. Hij was er al een paar keer dichtbij, maar wacht nog altijd op zijn eerste eindzege in Wijk aan Zee.

12 jaar

De Noor, die ook regerend wereldkampioen is, koos met zwart voor een opening die heel lang geleden in een groot toernooi tot succes leidde, maar met het verschil dat hij toen met de witte stukken speelde. De gok pakte verkeerd uit en Giri nam met wit al vrij snel het initiatief in de partij. De Nederlandse grootmeester wist Carlsen vervolgens onder druk te houden met uitgekiend aanvalsspel.

Toen Carlsen inzag dat zijn tweede nederlaag tegen Giri na 12 jaar onontkoombaar was, schudde hij zijn tegenstander de hand. De twee bleven nog lang aan het bord zitten om over de partij na te praten.

4 punten

Giri won in de tweede ronde ook al van de 16-jarige Dommaraju Gukesh uit India. Met remises in de eerste ronde tegen de Amerikaan Fabiano Caruana en in de derde ronde tegen de Iraniër Parham Maghsoodloo is hij op 4 punten gekomen.

Jorden van Foreest, de tweede Nederlander in de elitegroep van veertien schakers, speelde zijn derde remise. De winnaar van Wijk aan Zee in 2021 deelde het punt met Gukesh.

Meer uit Sport

Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

6 minuten geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

2 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

3 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

3 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

3 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

7 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

7 uur geleden