Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri in Wijk aan Zee onderuit tegen Van Foreest

Schaker Giri in Wijk aan Zee onderuit tegen Van Foreest

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft in de elfde ronde van Tata Steel Chess in Wijk aan Zee een nederlaag geleden tegen landgenoot Jorden van Foreest. De 27-jarige grootmeester gaf met zwart op na 42 zetten. Het is de tweede nederlaag voor Giri op dit toernooi.

Voor Van Foreest, de titelverdediger in Wijk aan Zee, is het de vierde overwinning. De 22-jarige Groninger verloor ook vier partijen. Hij komt door de zege op 5,5 punten.

Giri blijf staan op 6,5 punten en werd gepasseerd door de Hongaar Richard Rapport. Die boekte een overwinning op Daniil Doebov, die door een coronabesmetting niet meer in actie kan komen. Rapport staat op 7 punten.

Magnus Carlsen blijft alleen koploper in Wijk aan Zee met 7,5 punten. De 31-jarige Noor is heel dicht bij zijn achtste eindzege. Hij speelt in de twaalfde ronde tegen de Amerikaan Fabiano Caruana en is al verzekerd van een punt in de slotronde. Daarin zou hij het opnemen tegen Doebov. Maar de Rus komt na zijn positieve coronatest niet meer in actie.

Meer uit Sport

Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

1 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

1 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

1 uur geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

2 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

2 uur geleden
Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

3 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint voorjaarsklassieker Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.

3 uur geleden