Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse titelverdediger Anish Giri heeft tegen landgenoot Jorden van Foreest zijn vierde overwinning geboekt op het schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Door de zege komt Giri op 7,5 punten, evenveel als koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Die verloor zijn partij van de Indiër Vidit Santosh Gujrathi, die daarmee ook op 7,5 punten is gekomen.

Giri was met zwart na 24 zetten klaar tegen Van Foreest, de winnaar van 2021. Van Foreest, die vooraf aan de partij met 4 punten gedeeld tiende stond, gaf op.

De dertiende en laatste ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee belooft een heel spannende te worden. Naast Giri, Abdoesattorov en Gujrathi staan ook de Indiër Gukesh Dommaraju en Wei Yi uit China op 7,5 punten.

Warmerdam

Dommaraju speelde remise tegen zijn landgenoot Praggnanandhaa Rameshbabu. Wei Yi won met zwart van Ju Wenjun, de enige vrouw in het veld van de masters.

Max Warmerdam verloor van wereldkampioen Ding Liren. Warmerdam staat net als Van Foreest op 4 punten. De Chinees Ding is met 5,5 ook uitgeschakeld voor de eindzege.

In de slotronde neemt Giri het op tegen Warmerdam. Abdoessatorov speelt tegen de Duitser Alexander Donchenko. Wei Yi treft de Indiër Gujrathi en Dommaraju neemt het op tegen Parham Maghsoodloo uit Iran. Jorden van Foreest sluit het toernooi af tegen de Rus Ian Nepomniasjtsji.

Meer uit Sport

Geen bestuurlijke afvaardiging NOC*NSF naar Jeugdspelen in Dakar

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.

33 minuten geleden
Wielrenner Van Baarle loopt polsbreuk op bij trainingsongeluk

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.

2 uur geleden
Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

4 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

4 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

6 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

6 uur geleden