Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest
WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse titelverdediger Anish Giri heeft tegen landgenoot Jorden van Foreest zijn vierde overwinning geboekt op het schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Door de zege komt Giri op 7,5 punten, evenveel als koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Die verloor zijn partij van de Indiër Vidit Santosh Gujrathi, die daarmee ook op 7,5 punten is gekomen.
Giri was met zwart na 24 zetten klaar tegen Van Foreest, de winnaar van 2021. Van Foreest, die vooraf aan de partij met 4 punten gedeeld tiende stond, gaf op.
De dertiende en laatste ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee belooft een heel spannende te worden. Naast Giri, Abdoesattorov en Gujrathi staan ook de Indiër Gukesh Dommaraju en Wei Yi uit China op 7,5 punten.
Warmerdam
Dommaraju speelde remise tegen zijn landgenoot Praggnanandhaa Rameshbabu. Wei Yi won met zwart van Ju Wenjun, de enige vrouw in het veld van de masters.
Max Warmerdam verloor van wereldkampioen Ding Liren. Warmerdam staat net als Van Foreest op 4 punten. De Chinees Ding is met 5,5 ook uitgeschakeld voor de eindzege.
In de slotronde neemt Giri het op tegen Warmerdam. Abdoessatorov speelt tegen de Duitser Alexander Donchenko. Wei Yi treft de Indiër Gujrathi en Dommaraju neemt het op tegen Parham Maghsoodloo uit Iran. Jorden van Foreest sluit het toernooi af tegen de Rus Ian Nepomniasjtsji.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
10 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
4 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
6 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
14 uur geleden