Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse titelverdediger Anish Giri heeft tegen landgenoot Jorden van Foreest zijn vierde overwinning geboekt op het schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Door de zege komt Giri op 7,5 punten, evenveel als koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Die verloor zijn partij van de Indiër Vidit Santosh Gujrathi, die daarmee ook op 7,5 punten is gekomen.

Giri was met zwart na 24 zetten klaar tegen Van Foreest, de winnaar van 2021. Van Foreest, die vooraf aan de partij met 4 punten gedeeld tiende stond, gaf op.

De dertiende en laatste ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee belooft een heel spannende te worden. Naast Giri, Abdoesattorov en Gujrathi staan ook de Indiër Gukesh Dommaraju en Wei Yi uit China op 7,5 punten.

Warmerdam

Dommaraju speelde remise tegen zijn landgenoot Praggnanandhaa Rameshbabu. Wei Yi won met zwart van Ju Wenjun, de enige vrouw in het veld van de masters.

Max Warmerdam verloor van wereldkampioen Ding Liren. Warmerdam staat net als Van Foreest op 4 punten. De Chinees Ding is met 5,5 ook uitgeschakeld voor de eindzege.

In de slotronde neemt Giri het op tegen Warmerdam. Abdoessatorov speelt tegen de Duitser Alexander Donchenko. Wei Yi treft de Indiër Gujrathi en Dommaraju neemt het op tegen Parham Maghsoodloo uit Iran. Jorden van Foreest sluit het toernooi af tegen de Rus Ian Nepomniasjtsji.

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

4 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

11 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

12 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

12 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

12 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 dag geleden