Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

Schaker Giri houdt kans op eindzege na winst op Van Foreest

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse titelverdediger Anish Giri heeft tegen landgenoot Jorden van Foreest zijn vierde overwinning geboekt op het schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Door de zege komt Giri op 7,5 punten, evenveel als koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Die verloor zijn partij van de Indiër Vidit Santosh Gujrathi, die daarmee ook op 7,5 punten is gekomen.

Giri was met zwart na 24 zetten klaar tegen Van Foreest, de winnaar van 2021. Van Foreest, die vooraf aan de partij met 4 punten gedeeld tiende stond, gaf op.

De dertiende en laatste ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee belooft een heel spannende te worden. Naast Giri, Abdoesattorov en Gujrathi staan ook de Indiër Gukesh Dommaraju en Wei Yi uit China op 7,5 punten.

Warmerdam

Dommaraju speelde remise tegen zijn landgenoot Praggnanandhaa Rameshbabu. Wei Yi won met zwart van Ju Wenjun, de enige vrouw in het veld van de masters.

Max Warmerdam verloor van wereldkampioen Ding Liren. Warmerdam staat net als Van Foreest op 4 punten. De Chinees Ding is met 5,5 ook uitgeschakeld voor de eindzege.

In de slotronde neemt Giri het op tegen Warmerdam. Abdoessatorov speelt tegen de Duitser Alexander Donchenko. Wei Yi treft de Indiër Gujrathi en Dommaraju neemt het op tegen Parham Maghsoodloo uit Iran. Jorden van Foreest sluit het toernooi af tegen de Rus Ian Nepomniasjtsji.

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

19 minuten geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

5 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

5 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

8 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

8 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

8 uur geleden