Schaker Giri hervat kandidatentoernooi met remise
JEKATERINENBURG (ANP) - Schaker Anish Giri heeft het Kandidatentoernooi in Jekaterinenburg vervolgd met remise. De Nederlandse grootmeester speelde in de Russische stad in de achtste ronde met zwart tegen de Russische klassementsleider Ian Nepomniatsjtsji. De achterstand van Giri op de Rus blijft daardoor een vol punt.
Het Kandidatentoernooi werd vorig jaar eind maart na zeven ronden afgebroken, nadat de Russische overheid aankondigde het luchtruim te sluiten vanwege de coronapandemie. De buitenlandse schakers en officials verlieten daarop zo snel mogelijk het land.
Onwennig was het niet om terug te zijn, vond Giri. "Het was mijn eerste partij hier in een jaar, maar zo voelde het niet. In de speelhal ziet alles er precies hetzelfde uit. Toen ik aankwam en op mijn bank ging zitten had ik het idee dat ik maar een dag was weggeweest. Gisteren speelde ik partij 7, vandaag partij 8, zo heb ik het beleefd."
Acht topschakers maken in het Kandidatentoernooi uit wie in november wereldkampioen Magnus Carlsen mag uitdagen. De veertiende en laatste ronde van het Kandidatentoernooi staat gepland op 27 april. De tweekamp om de wereldtitel is in Dubai, van 24 november tot en met 16 december. Inzet is niet alleen de wereldtitel, maar ook 2 miljoen euro prijzengeld.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
9 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
16 uur geleden