Schaker Giri doet mee aan online-'supertoernooi' van Carlsen
RIJSWIJK (ANP) - Schaker Anish Giri gaat vanaf zaterdag in een online-toernooi met een topbezetting op jacht naar de hoofdprijs van 70.000 dollar, omgerekend bijna 65.000 euro. De 25-jarige Nederlandse grootmeester doet mee aan een competitie die ruim twee weken duurt. Het initiatief komt van de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen.
Carlsen heeft zeven van zijn grootste rivalen uitgenodigd om mee te doen. Naast Giri zijn dat Fabiano Caruana, Ding Liren, Ian Nepomniatsjtsji, Maxime Vachier-Lagrave, Hikaru Nakamura en de pas 16-jarige Alireza Firouzja. Een aantal van hen, onder wie ook de Nederlander, deed onlangs mee aan het Kandidatentoernooi in Sint-Petersburg. Het toernooi werd halverwege afgebroken, toen president Vladimir Poetin besloot het Russische luchtruim te sluiten vanwege de coronapandemie. De schakers gingen daarop in allerijl terug naar huis.
De inzet van het Kandidatentoernooi was uitmaken wie aan het einde van dit jaar Carlsen zou mogen uitdagen, met als inzet de wereldtitel. De Noor daagt zijn rivalen nu zelf uit voor een online-toernooi. De 'Magnus Carlsen Invitational' wordt gestreamd op de website Chess24, met commentaar in negen talen. De prijzenpot bestaat uit 250.000 dollar (230.000 euro).
Het toernooi telt zeven rondes, waarin iedere partij weer bestaat uit vier potjes rapidschaak met 15 minuten bedenktijd. De top vier van het klassement plaatst zich voor de halve finales, de eindstrijd is op zondag 3 mei. De schaker die onderaan eindigt, krijgt altijd nog zo'n 14.000 euro voor de moeite.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
18 uur geleden