Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri doet mee aan online-'supertoernooi' van Carlsen

Schaker Giri doet mee aan online-'supertoernooi' van Carlsen

RIJSWIJK (ANP) - Schaker Anish Giri gaat vanaf zaterdag in een online-toernooi met een topbezetting op jacht naar de hoofdprijs van 70.000 dollar, omgerekend bijna 65.000 euro. De 25-jarige Nederlandse grootmeester doet mee aan een competitie die ruim twee weken duurt. Het initiatief komt van de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen.

Carlsen heeft zeven van zijn grootste rivalen uitgenodigd om mee te doen. Naast Giri zijn dat Fabiano Caruana, Ding Liren, Ian Nepomniatsjtsji, Maxime Vachier-Lagrave, Hikaru Nakamura en de pas 16-jarige Alireza Firouzja. Een aantal van hen, onder wie ook de Nederlander, deed onlangs mee aan het Kandidatentoernooi in Sint-Petersburg. Het toernooi werd halverwege afgebroken, toen president Vladimir Poetin besloot het Russische luchtruim te sluiten vanwege de coronapandemie. De schakers gingen daarop in allerijl terug naar huis.

De inzet van het Kandidatentoernooi was uitmaken wie aan het einde van dit jaar Carlsen zou mogen uitdagen, met als inzet de wereldtitel. De Noor daagt zijn rivalen nu zelf uit voor een online-toernooi. De 'Magnus Carlsen Invitational' wordt gestreamd op de website Chess24, met commentaar in negen talen. De prijzenpot bestaat uit 250.000 dollar (230.000 euro).

Het toernooi telt zeven rondes, waarin iedere partij weer bestaat uit vier potjes rapidschaak met 15 minuten bedenktijd. De top vier van het klassement plaatst zich voor de halve finales, de eindstrijd is op zondag 3 mei. De schaker die onderaan eindigt, krijgt altijd nog zo'n 14.000 euro voor de moeite.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

5 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

7 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

12 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

13 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

16 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden