Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri blijft winnen in Wijk aan Zee

Schaker Giri blijft winnen in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft bij het schaaktoernooi in Wijk aan Zee zijn vierde overwinning op rij behaald. De Nederlandse grootmeester, zevende op de wereldranglijst, versloeg in de negende ronde de Amerikaan Sam Shankland met de witte stukken.

Met 6 punten heeft Giri als nummer 2 een half punt minder dan wereldkampioen Magnus Carlsen. De Noorse leider pakte tegen medekoploper Sjakhrijar Mamedjarov uit Azerbeidzjan met wit eveneens de winst. Daardoor gaat Carlsen nu alleen aan de leiding.

"Het lijkt een beetje op de goede ouwe tijd", liet Giri met een glimlach weten. "Toen had ik met Magnus ook van die gelijkopgaande races. Ik ben zeker blij waar ik op dit moment sta. Als Magnus zo goed speelt zoals hij nu doet, dan motiveert mij dat echt om ook mijn best te doen. Dan speel ik mijn beste wedstrijden. Ik kijk uit naar de rest van het toernooi."

Jorden van Foreest speelde met wit remise tegen de Rus Daniil Doebov. De titelhouder heeft na negen partijen 4,5 punten.

Bij het Tata Steel Chess staan nog vier ronden op het programma.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

5 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

11 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

13 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

18 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

19 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit Belgiƫ. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

20 uur geleden