Schaker Ding Liren begint WK-tweekamp met winst op Gukesh
SINGAPORE (ANP) - De Chinese titelverdediger Ding Liren heeft de eerste wedstrijd in de tweekamp om de wereldtitel schaken tegen de Indiase uitdager Dommaraju Gukesh gewonnen. De winst was opvallend, omdat Ding Liren met de zwarte stukken speelde.
De tweekamp wordt afgewerkt in Singapore en omvat veertien partijen klassiek schaken. Het totale prijzengeld bedraagt 2,5 miljoen dollar.
De 32-jarige Chinese grootmeester won in 2023 de wereldtitel door de Rus Ian Nepomniatsjtsji te verslaan. De titel was toen vacant omdat de Noorse grootmeester Magnus Carlsen het besluit nam zijn titel niet te verdedigen.
Gukesh won in april het Kandidatentoernooi. Hij is met zijn 18 jaar de jongste ooit die in een tweekamp strijdt om de hoogste titel in het schaken. Hij doet in januari ook mee aan het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
15 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
32 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
37 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
2 uur geleden