Schaker Ding Liren begint WK-tweekamp met winst op Gukesh
SINGAPORE (ANP) - De Chinese titelverdediger Ding Liren heeft de eerste wedstrijd in de tweekamp om de wereldtitel schaken tegen de Indiase uitdager Dommaraju Gukesh gewonnen. De winst was opvallend, omdat Ding Liren met de zwarte stukken speelde.
De tweekamp wordt afgewerkt in Singapore en omvat veertien partijen klassiek schaken. Het totale prijzengeld bedraagt 2,5 miljoen dollar.
De 32-jarige Chinese grootmeester won in 2023 de wereldtitel door de Rus Ian Nepomniatsjtsji te verslaan. De titel was toen vacant omdat de Noorse grootmeester Magnus Carlsen het besluit nam zijn titel niet te verdedigen.
Gukesh won in april het Kandidatentoernooi. Hij is met zijn 18 jaar de jongste ooit die in een tweekamp strijdt om de hoogste titel in het schaken. Hij doet in januari ook mee aan het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
28 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
2 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
2 uur geleden