Schaker Carlsen verdedigt wereldtitel eind dit jaar in Dubai
DUBAI (ANP) - De Noorse schaker Magnus Carlsen verdedigt aan het einde van dit jaar in Dubai zijn wereldtitel. Carlsen begint op 24 november aan zijn tweekamp met de winnaar van het Kandidatentoernooi in Jekaterinenburg. Dat toernooi, met de Nederlander Anish Giri als een van de acht deelnemers, werd in maart vorig jaar halverwege afgebroken als gevolg van de coronapandemie.
Het Kandidatentoernooi was na zeven ronden halverwege. De behaalde resultaten blijven staan. De Rus Ian Nepomniatsjtsji en de Fransman Maxime Vachier-Lagrave leiden het klassement met 4,5 punten. Giri deelt de derde positie met 3,5 punten. Het toernooi wordt in april uitgespeeld. De winnaar mag Carlsen uitdagen.
De 30-jarige Noor veroverde de wereldtitel in 2013 door Viswanathan Anand uit India te verslaan. Hij verdedigde sindsdien al drie keer met succes die titel: in 2014 in Sotsji tegen Anand, in 2016 in New York tegen de Rus Sergej Karjakin en in 2018 in Londen tegen de Amerikaan Fabio Caruana.
Voor de tweekamp in Dubai, die over veertien partijen gaat, is een prijzenpot van 2 miljoen euro samengesteld.
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geleden