Schaker Carlsen verdedigt wereldtitel eind dit jaar in Dubai
DUBAI (ANP) - De Noorse schaker Magnus Carlsen verdedigt aan het einde van dit jaar in Dubai zijn wereldtitel. Carlsen begint op 24 november aan zijn tweekamp met de winnaar van het Kandidatentoernooi in Jekaterinenburg. Dat toernooi, met de Nederlander Anish Giri als een van de acht deelnemers, werd in maart vorig jaar halverwege afgebroken als gevolg van de coronapandemie.
Het Kandidatentoernooi was na zeven ronden halverwege. De behaalde resultaten blijven staan. De Rus Ian Nepomniatsjtsji en de Fransman Maxime Vachier-Lagrave leiden het klassement met 4,5 punten. Giri deelt de derde positie met 3,5 punten. Het toernooi wordt in april uitgespeeld. De winnaar mag Carlsen uitdagen.
De 30-jarige Noor veroverde de wereldtitel in 2013 door Viswanathan Anand uit India te verslaan. Hij verdedigde sindsdien al drie keer met succes die titel: in 2014 in Sotsji tegen Anand, in 2016 in New York tegen de Rus Sergej Karjakin en in 2018 in Londen tegen de Amerikaan Fabio Caruana.
Voor de tweekamp in Dubai, die over veertien partijen gaat, is een prijzenpot van 2 miljoen euro samengesteld.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
21 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden