Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Carlsen reageert kort op schaakrel rond Niemann

Schaker Carlsen reageert kort op schaakrel rond Niemann

BERLIJN (ANP/DPA) - Schaker Magnus Carlsen heeft zich in bedekte termen uitgelaten over de controverse in de schaakwereld tussen hem en de Amerikaanse grootmeester Hans Niemann. De wereldkampioen uit Noorwegen trok zich maandag in een partij op het online-toernooi om de Julius Bär Generation Cup tegen de 19-jarige Niemann na één zet terug. "Helaas kan ik er nu niets over zeggen, maar de mensen mogen zelf hun conclusies trekken en dat hebben ze blijkbaar ook gedaan"', zei Carlsen tegen schaakplatform chess24.

Carlsen gaf toe onder de indruk te zijn van Niemanns spel. "Ik denk dat zijn mentor Maxim Dlugy geweldig werk heeft geleverd." Gevraagd waarom hij verwees naar Dlugy wilde Carlsen geen toelichting geven. "Ik hoop dat ik na het toernooi iets meer kan zeggen."

In de schaakwereld gonst het van de geruchten rond bedrog door de deels in Utrecht opgegroeide Niemann. Die begonnen toen de 19-jarige Amerikaan in september vorig jaar Carlsen verrassend versloeg op de Sinquefield Cup in St. Louis. De Noor trok zich vervolgens voor het eerst in zijn loopbaan terug uit een toernooi. Hij gaf geen reden en verwees slechts via Twitter naar een citaat van voetbaltrainer José Mourinho. "Ik kies ervoor niets te zeggen. Als ik iets zeg kom ik in grote problemen en dat wil ik niet", was de uitspraak van de Portugees, die Carlsen blijkbaar toepasselijk vond.

In schaakkringen wordt gesuggereerd dat Niemann, die heeft toegegeven als kind te hebben gefraudeerd in onlinepartijen, mogelijk met zendertjes werkt of via een hack inzicht had gekregen in de voorbereiding van Carlsen.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

4 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

5 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

6 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

7 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

7 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

8 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

9 uur geleden