Schaker Carlsen reageert kort op schaakrel rond Niemann
BERLIJN (ANP/DPA) - Schaker Magnus Carlsen heeft zich in bedekte termen uitgelaten over de controverse in de schaakwereld tussen hem en de Amerikaanse grootmeester Hans Niemann. De wereldkampioen uit Noorwegen trok zich maandag in een partij op het online-toernooi om de Julius Bär Generation Cup tegen de 19-jarige Niemann na één zet terug. "Helaas kan ik er nu niets over zeggen, maar de mensen mogen zelf hun conclusies trekken en dat hebben ze blijkbaar ook gedaan"', zei Carlsen tegen schaakplatform chess24.
Carlsen gaf toe onder de indruk te zijn van Niemanns spel. "Ik denk dat zijn mentor Maxim Dlugy geweldig werk heeft geleverd." Gevraagd waarom hij verwees naar Dlugy wilde Carlsen geen toelichting geven. "Ik hoop dat ik na het toernooi iets meer kan zeggen."
In de schaakwereld gonst het van de geruchten rond bedrog door de deels in Utrecht opgegroeide Niemann. Die begonnen toen de 19-jarige Amerikaan in september vorig jaar Carlsen verrassend versloeg op de Sinquefield Cup in St. Louis. De Noor trok zich vervolgens voor het eerst in zijn loopbaan terug uit een toernooi. Hij gaf geen reden en verwees slechts via Twitter naar een citaat van voetbaltrainer José Mourinho. "Ik kies ervoor niets te zeggen. Als ik iets zeg kom ik in grote problemen en dat wil ik niet", was de uitspraak van de Portugees, die Carlsen blijkbaar toepasselijk vond.
In schaakkringen wordt gesuggereerd dat Niemann, die heeft toegegeven als kind te hebben gefraudeerd in onlinepartijen, mogelijk met zendertjes werkt of via een hack inzicht had gekregen in de voorbereiding van Carlsen.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
12 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
2 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
6 uur geleden