Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaduwregering Myanmar roept op tot opstand tegen junta

Schaduwregering Myanmar roept op tot opstand tegen junta

YANGON (ANP/BLOOMBERG) - De schaduwregering van Myanmar heeft opgeroepen tot een opstand tegen de coupplegers van het leger die op 1 februari de macht overnamen. Sinds de staatsgreep zijn meer dan duizend mensen omgekomen bij demonstraties tegen de junta, ook is her en der gewapend verzet tot stand gekomen. De verklaring kan zorgen voor een verdere escalatie in het conflict in het land.

De schaduwregering bestaat uit leden van de partij van de burgerlijke leider Aung San Suu Kyi. Zij zit sinds de staatsgreep gevangen. In een video op sociale media zegt de leider van de regering van nationale eenheid, Duwa Lashi La, dat mensen in opstand moeten komen tegen de militaire regering die wordt geleid door Min Aung Hlaing. Hij heeft zichzelf benoemd tot premier nadat Aung San Suu Kyi gevangen werd gezet.

"De hele wereld weet dat het leger constant oorlogsmisdaden begaat. Vandaag beginnen we een burgerlijke tegenaanval op de junta", aldus Duwa Lashi La."We moeten een opstand op gang brengen in iedere stad en ieder dorp op hetzelfde moment." De leider hoopt dat ambtenaren en andere overheidsmedewerkers hun taken neerleggen en de leider vroeg gewapende milities om doelwitten van het leger aan te vallen.

Meer uit Buitenland

Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

1 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

3 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

4 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

4 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

6 uur geleden
Macron belooft wederopbouw van door brand getroffen gebieden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."

6 uur geleden