
Schaduwregering Myanmar gaat aanhangers beschermen
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De schaduwregering in Myanmar zegt zijn eigen aanhangers te gaan beschermen tegen het geweld van de junta. De tegenstanders van de coupplegers hebben een "volksverdedigingsmacht" opgericht.
De zogeheten Nationale Eenheidsregering bestaat uit gevluchte parlementariërs en andere tegenstanders van het leger. Zij melden in een verklaring dat de nieuwe veiligheidsdienst de voorloper is van een nog op te richten Federaal Eenheidsleger.
Sinds de staatsgreep op 1 februari is het zeer onrustig in Myanmar. Een lokale mensenrechtenorganisatie meldt dat de veiligheidsdiensten meer dan 750 mensen hebben gedood en meer dan 4700 arrestaties hebben verricht.
Hervormingen
De schaduwregering zegt ook de verantwoordelijkheid te dragen om "effectieve hervormingen door te voeren in de veiligheidssector om een einde te maken aan de zeventig jaar durende burgeroorlog".
Het leger greep de macht in Myanmar, nadat het de regeringspartij van Aung San Suu Kyi had beschuldigd van fraude bij de verkiezingen van eind 2020. Het waren de tweede democratische verkiezingen in decennia. Aung San Suu Kyi's partij behaalde ten koste van het leger een grotere verkiezingswinst dan bij de stembusgang daarvoor.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Bij Israëlische luchtaanvallen in Zuid-Libanon zijn zondag twee mensen omgekomen, melden Libanese autoriteiten. Eén persoon kwam om toen een voertuig werd geraakt in Kfaryachit, ongeveer 30 kilometer van de Israëlische grens. Een tweede persoon werd gedood bij een aparte aanval in de stad Houla, vlak bij de grens.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator John Kennedy heeft zondag president Donald Trump en zijn regering bekritiseerd vanwege hun aanpak van de zaak van Kilmar Abrego Garcia, een Salvadoraan die ten onrechte door Washington is gedeporteerd. Ook was Kennedy, een Republikein, kritisch over Trumps recente opmerking dat hij Amerikaanse staatsburgers naar Salvadoraanse gevangenissen zou willen deporteren.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft geen bevel uitgevaardigd om het staakt-het-vuren tijdens Pasen in Oekraïne te verlengen. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zondag tegen het Russische persbureau TASS.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) geeft toe dat er fouten zijn gemaakt toen vorige maand in Gaza vijftien hulpverleners werden gedood. De verantwoordelijke commandant is ontslagen, staat in een verklaring die zondag is vrijgegeven na onderzoek.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is van plan om het ministerie van Buitenlandse Zaken drastisch te hervormen. Dat blijkt volgens The New York Times uit een ontwerpbesluit dat door de krant is ingezien.
12 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is zondag op het balkon verschenen voor de jaarlijkse paaszegen urbi et orbi op het Sint-Pietersplein. Hij begroette het publiek, maar las de zegen vervolgens niet zelf voor. Deze werd wel uit zijn naam voorgelezen.
16 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft op paaszondag de paus ontmoet, meldt het Vaticaan. Zaterdag had hij al een ontmoeting met de tweede man binnen de kerk, kardinaal Pietro Parolin.
16 uur geleden