Schaduwregering Myanmar gaat aanhangers beschermen
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De schaduwregering in Myanmar zegt zijn eigen aanhangers te gaan beschermen tegen het geweld van de junta. De tegenstanders van de coupplegers hebben een "volksverdedigingsmacht" opgericht.
De zogeheten Nationale Eenheidsregering bestaat uit gevluchte parlementariërs en andere tegenstanders van het leger. Zij melden in een verklaring dat de nieuwe veiligheidsdienst de voorloper is van een nog op te richten Federaal Eenheidsleger.
Sinds de staatsgreep op 1 februari is het zeer onrustig in Myanmar. Een lokale mensenrechtenorganisatie meldt dat de veiligheidsdiensten meer dan 750 mensen hebben gedood en meer dan 4700 arrestaties hebben verricht.
Hervormingen
De schaduwregering zegt ook de verantwoordelijkheid te dragen om "effectieve hervormingen door te voeren in de veiligheidssector om een einde te maken aan de zeventig jaar durende burgeroorlog".
Het leger greep de macht in Myanmar, nadat het de regeringspartij van Aung San Suu Kyi had beschuldigd van fraude bij de verkiezingen van eind 2020. Het waren de tweede democratische verkiezingen in decennia. Aung San Suu Kyi's partij behaalde ten koste van het leger een grotere verkiezingswinst dan bij de stembusgang daarvoor.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
54 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
1 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
5 uur geleden