Schaduwregering Myanmar gaat aanhangers beschermen
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De schaduwregering in Myanmar zegt zijn eigen aanhangers te gaan beschermen tegen het geweld van de junta. De tegenstanders van de coupplegers hebben een "volksverdedigingsmacht" opgericht.
De zogeheten Nationale Eenheidsregering bestaat uit gevluchte parlementariërs en andere tegenstanders van het leger. Zij melden in een verklaring dat de nieuwe veiligheidsdienst de voorloper is van een nog op te richten Federaal Eenheidsleger.
Sinds de staatsgreep op 1 februari is het zeer onrustig in Myanmar. Een lokale mensenrechtenorganisatie meldt dat de veiligheidsdiensten meer dan 750 mensen hebben gedood en meer dan 4700 arrestaties hebben verricht.
Hervormingen
De schaduwregering zegt ook de verantwoordelijkheid te dragen om "effectieve hervormingen door te voeren in de veiligheidssector om een einde te maken aan de zeventig jaar durende burgeroorlog".
Het leger greep de macht in Myanmar, nadat het de regeringspartij van Aung San Suu Kyi had beschuldigd van fraude bij de verkiezingen van eind 2020. Het waren de tweede democratische verkiezingen in decennia. Aung San Suu Kyi's partij behaalde ten koste van het leger een grotere verkiezingswinst dan bij de stembusgang daarvoor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
37 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
2 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
4 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
5 uur geleden