Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaduw van Toet van Lida Dijkstra is beste historische jeugdboek

Schaduw van Toet van Lida Dijkstra is beste historische jeugdboek

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De roman Schaduw van Toet is dit jaar verkozen tot het beste historische jeugdboek. Schrijfster Lida Dijkstra kreeg van de jury de Archeon Thea Beckmanprijs omdat "farao Toetanchamon, een van de bekendste onbekenden ter wereld, vakkundig en trefzeker in de historische context wordt gezet".

De prijs werd zaterdag uitgereikt in het Archeon in Alphen aan den Rijn. De jury noemt Schaduw van Toet een prachtig boek. "De statige wereld van het oude Egypte komt zo heel dichtbij. De terloopse schrijfstijl, schitterende uitvoering en de illustraties van Djenné Fila dragen eraan bij dat dit boek een feest is om (voor) te lezen", luidt het oordeel.

Dijkstra versloeg vier andere genomineerden: Els Beerten (De rest van ons leven), Jean-Claude van Rijckeghem (Onheilsdochter), Anna Woltz (De Tunnel) en Astrid Sy (Noem geen namen). De laatstgenoemde kreeg van de kinderjury wel de Jonge Beckmanprijs. Het boek gaat over drie jonge vrouwen die tijdens de Tweede Wereldoorlog Joodse kinderen redden.

De Archeon Thea Beckmanprijs en de Jonge Beckmanprijs gingen vorig jaar naar Annet Huizing voor haar boek Het Pungelhuis. De prijzen zijn vernoemd naar Thea Beckman (1923-2004), die talloze jeugdboeken schreef, waaronder Kruistocht in spijkerbroek.

Meer uit Binnenland

Verdachte Schammenkamp ook vervolgd voor veroorzaken ontploffing

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 36-jarige man die werd aangehouden na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam nu ook van het teweegbrengen van een ontploffing met de dood tot gevolg. De tenlastelegging tegen de man is uitgebreid na onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI), meldt het OM donderdag.

22 minuten geleden
Donderdagavond bijeenkomst voor buurtbewoners schietpartij Gouda

GOUDA (ANP) - In ontmoetingscentrum De Walvis in Gouda is donderdagavond een bijeenkomst voor buurtbewoners na de schietpartij op een 39-jarige vrouw. Vanaf 19.30 uur zijn mensen welkom om samen stil te staan bij de gebeurtenis van afgelopen dinsdag, heeft de gemeente bekendgemaakt.

26 minuten geleden
Ex-tbs'er veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor wurgen vrouw

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft een celstraf van tien jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan de 57-jarige Mark B. voor het doden van zijn partner Rosaria (58). Dat gebeurde in hun woning aan het Linnaeusplein in Groningen.

43 minuten geleden
Media stellen berichten beschikbaar voor AI-taalmodel

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse media, waaronder het ANP, stellen hun oude berichten beschikbaar om een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen. De technologie heet GPT-NL. Het is de eerste keer dan een Nederlandse chatbot kan worden getraind met gegevens die rechtmatig zijn verkregen. Uitgevers hebben grote AI-ontwikkelaars beschuldigd van het stelen van teksten.

45 minuten geleden
Regionale spoorvervoerders: logische stap van Europese Commissie

UTRECHT (ANP) - Regionale spoorvervoerders hadden de Europese rechtszaak over de toewijzing van het spoor aan NS al verwacht. "Wij vinden deze stap van de Europese Commissie logisch en in het geheel niet onverwacht", reageert Arriva-directeur Anne Hettinga, tevens voorzitter van de Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland (FMN).

52 minuten geleden
Vermanende brief uit Brussel om tekortkomingen bescherming grutto

BRUSSEL (ANP) - Nederland beschermt de grutto niet goed genoeg, vindt de Europese Commissie. Daar is de overheid al eerder op gewezen. Brussel stuurt nu opnieuw een vermanende brief dat Nederland moet voldoen aan de regels voor bescherming van weidevogels.

2 uur geleden
Stichting Ambulance Wens vervult 24.000ste wens bij Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De Stichting Ambulance Wens, de organisatie die zich inzet voor het vervullen van laatste wensen van terminaal zieke en niet-mobiele mensen, laat vrijdag haar 24.000ste wens in vervulling gaan tijdens de Nijmeegse Vierdaagse. Die bestaat eruit dat iemand zijn familielid wil binnenhalen bij de finish van het wandelevenement, zegt directeur Kees Veldboer jr.

2 uur geleden