Schadevergoeding voor onterecht opgepakte broers na tramaanslag
UTRECHT (ANP) - De twee mannen die vorig jaar in Utrecht op de dag van de tramaanslag werden opgepakt, krijgen een schadevergoeding. Zij bleken niets te maken te hebben met de aanslag waar vier mensen bij om het leven kwamen en velen gewond raakten. Hoe hoog de schadevergoeding is, maakt het Openbaar Ministerie niet bekend.
Na de aanslag op het 24 Oktoberplein maart vorig jaar, werden twee broers aangehouden nadat een geurhond agenten naar hun woning had geleid. Al snel bleken zij geen enkele betrokkenheid bij de aanslag te hebben en ze werden dezelfde dag nog vrijgelaten.
Mensen die ten onrechte in voorarrest hebben gezeten, kunnen aanspraak maken op een schadevergoeding. Dit hebben de broers gedaan.
De man die wel verantwoordelijk wordt gehouden voor de tramaanslag, Gökmen T., is vorige week veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
7 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
3 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
3 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
6 uur geleden