Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadevergoeding voor 'klokkenluiders' mensenrechtencollege

Schadevergoeding voor 'klokkenluiders' mensenrechtencollege

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie betaalt een schadevergoeding aan leden van het College voor de Rechten van de Mens, die na beklag over hun voorzitter niet werden herbenoemd. Daarvoor hadden ze volgens een onderzoekscommissie niet mogen worden afgestraft, bevestigt het ministerie na berichtgeving van de Volkskrant.

Het College voor de Rechten van de Mens oordeelt over discriminatiezaken. Maar vier van de acht leden maakten bijna twee jaar geleden bij het ministerie melding van wangedrag door voorzitter Jacobine Geel. Ze klaagden over machtsmisbruik, vriendjespolitiek en discriminatie. Zo zou Geel twee collegeleden met een migratieachtergrond kritischer behandelen dan anderen.

De termijn van deze drie klagers, die niet lang na de melding afliep, werd prompt niet verlengd. Terwijl herbenoeming eigenlijk een formaliteit zou zijn, concludeerde een onderzoekscommissie onder leiding van Winnie Sorgdrager. Twee van hen stapten naar de rechter, waarna het ministerie met hen een schikking overeenkwam.

Klokkenluiders mogen de collegeleden niet heten, houdt het ministerie vol. Ze krijgen daarom ook niet de bescherming die daarbij zou horen. Wel zou het College op de schop moeten.

Meer uit Binnenland

Medewerker gevangenis Vught ontslagen na slapen in cel

VUGHT (ANP) - Een medewerker van de gevangenis in Vught is op 14 april op staande voet ontslagen omdat de werknemer "onvoldoende professionele afstand" hield van de gedetineerden. Dat heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen donderdag bekendgemaakt.

4 minuten geleden
Biogas lekt bij afvalwaterzuivering in Leiden

LEIDEN (ANP) - Bij een afvalwaterzuivering aan de Voorschoterweg in Leiden lekt donderdagochtend biogas. De veiligheidsregio brengt momenteel in kaart waar het gas zich heen verspreidt en maakt een plan om de uitstroom te stoppen.

7 minuten geleden
Verdachte chantagezaak Johnny de Mol trekt wrakingsverzoek in

AMSTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van een poging tot chantage van Johnny de Mol, heeft het wrakingsverzoek tegen de rechters in zijn zaak ingetrokken. Dat werd donderdag duidelijk tijdens de zitting bij de rechtbank in Amsterdam.

31 minuten geleden
Kabinet wil F-35's en burgerluchtvaart vanaf Lelystad

DEN HAAG (ANP) - Als het aan het kabinet ligt, gaan vanaf Lelystad Airport zowel passagiersvliegtuigen als F-35 gevechtsvliegtuigen vliegen. De ministerraad beslist volgens ingewijden volgende week of die week erop over de plannen.

38 minuten geleden
Verklaring oud-voorlichter Tweede Kamer: stukken Arib niet gelekt

DEN HAAG (ANP) - De voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer die door het Openbaar Ministerie wordt verdacht van schending van haar ambtsgeheim door te lekken naar de pers, heeft in de rechtbank in Den Haag een verklaring afgelegd. Daarin blijft ze ontkennen dat zij vertrouwelijke informatie over onderzoek naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib aan journalisten van dagblad NRC heeft gegeven.

52 minuten geleden
Den Haag: verkeersdrukte bij afgesloten locatie NAVO-top stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkeersdrukte rond het World Forum in Den Haag, waar volgende maand de NAVO-top wordt gehouden, is volgens de gemeente "stabiel en beheersbaar". Tijdens de spits is het wel drukker geworden op enkele wegen in de buurt, maar dat was verwacht, meldt de gemeente.

1 uur geleden
Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) ziet dat er nog voldoende huizen zijn gebouwd in het afgelopen kwartaal, ondanks dat het aantal afgegeven nieuwbouwvergunningen is gedaald. Het ministerie zegt dat het "echt slecht nieuws" zou zijn als de daling in het aantal nieuwe bouwvergunningen doorzet. "We moeten daarom goed naar de oorzaken kijken."

1 uur geleden