Schadelijke software voor cybercriminelen ontmanteld
DRIEBERGEN (ANP) - Drie schadelijke programma's waarmee cybercriminelen inbraken en gegevens stalen, zijn deze week uit de lucht gehaald. Volgens de politie "is het hele businessmodel van veel cybercriminelen tegelijkertijd verstoord".
De cybercriminelen wisten onder meer toegang te krijgen tot meer dan honderdduizend 'portemonnees' met virtueel geld. Daarop zouden miljoenen euro's hebben gestaan. Ze gebruikten de software VenomRAT om binnen te dringen, als een digitale koevoet. Vervolgens stalen ze gegevens met het programma Rhadamanthys.
Meer dan duizend servers wereldwijd zijn uit de lucht gehaald. Meer dan tachtig daarvan stonden in Nederland. Vanaf die apparaten werd de schadelijke software aangestuurd. Elf datacenters zijn doorzocht, waaronder negen in Nederland. In Griekenland is begin deze maand een hoofdverdachte aangehouden.
Bij de internationale actie werkten rechercheurs uit Nederland, België, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Griekenland, Litouwen, Canada en Australië samen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het aantal zachte dagen in Nederland, waarop de temperatuur 15 graden of hoger is, is dit jaar opgelopen tot 207. Daarmee is een nieuw record gevestigd, meldt Weeronline. Het vorige record stond op 206 dagen en werd gehaald in 2022 en 2014. De meetreeks loopt sinds 1901.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pas vanaf 2030 krijgen vrouwen met zeer dicht borstweefsel niet alleen een röntgenfoto voor de screening van borstkanker, maar ook een MRI-scan. In het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) was al afgesproken dat hier geld voor komt, maar volgens demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) duurt het "nog enkele jaren voordat noodzakelijke stappen en goede voorbereiding afgerond zijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gasopslagen in Nederland zaten begin deze maand minder vol dan volgens Europese afspraken zou moeten. Dat meldt demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsvrouw ziet geen reden tot zorg. De aanvoer van gas is al langere tijd stabiel, net als de prijzen, schrijft zij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Automobilisten uit een aantal Europese landen krijgen vanaf 1 juli in Amsterdam direct een wielklem als ze niet hebben betaald voor parkeren. Het gaat om kentekens uit Frankrijk, Polen, Hongarije en Luxemburg. Met die landen zijn geen afspraken gemaakt over het versturen van parkeerbonnen per post.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als alle werknemers in Nederland dagelijks een gezonde lunch eten, levert dit de maatschappij jaarlijks tussen de 9 en 11,5 miljard euro op. Het ziekteverzuim daalt, zorgkosten nemen af en werknemers zijn productiever, concludeert adviesbureau Gibbs na een maatschappelijke kosten-batenanalyse. Experts van de Erasmus Universiteit Rotterdam, het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) en De Haagse Hogeschool werkten hieraan mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 34-jarige Vlaming Juanito V. in hoger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn ex-vriendin in Delft. Het 33-jarige slachtoffer werd op 5 februari 2023 op klaarlichte dag gedood. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zes andere NAVO-landen moeten op zoek naar een andere vervanger voor hun verouderde Awacs-radarvliegtuigen. Ze zouden die 'vliegende radarstations' inruilen voor een modernere Boeing, maar dat gaat niet door, omdat de Verenigde Staten niet meedoen.
2 uur geleden