Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadeclaim zorgmedewerker met corona kan nog wel een jaar duren

Schadeclaim zorgmedewerker met corona kan nog wel een jaar duren

AMSTERDAM/GOUDA (ANP) - Het kan nog wel een jaar duren voordat is vastgesteld hoe hoog de schadeclaim moet worden die een zorgmedewerker bij haar baas wil neerleggen omdat ze op het werk met corona besmet raakte. Dat zegt haar advocaat, Edwin Bosch. De kantonrechter in Amsterdam oordeelde half december dat de werkgever aansprakelijk is voor de gevolgen van de besmetting, waar de vrouw ook nog steeds mee kampt.

Bosch gaat binnenkort om de tafel zitten met de aansprakelijkheidsverzekeraar van het verpleeghuis in kwestie. De schade voor de vrouw moet dan in samenspraak worden vastgesteld en dat zal nog veel tijd kosten. "Er moet van alles worden uitgezocht en berekend." Hij zegt wel dat de hoogte van het bedrag flink kan oplopen.

Volgens de rechter heeft de werkneemster van een verpleeghuis in Zuid-Holland (onderdeel van Fundis) aangetoond dat ze het coronavirus in maart 2020 heeft opgelopen tijdens haar werk en niet ergens anders. Het verpleeghuis gaf bijvoorbeeld geen toestemming om een mondkapje te dragen, omdat dat griezelig kon zijn voor de bewoners, maar ook omdat er simpelweg niet genoeg waren. Intussen ging de werkneemster verder in quarantaine, maakte ze geen gebruik van het openbaar vervoer en heeft ze niet gecarpoold.

Aansprakelijk

De rechter oordeelde op 16 december dat de werkgever "aansprakelijk is voor de door de werkneemster geleden en nog te lijden schade door haar besmetting met covid-19". De zorginstelling werd veroordeeld tot een vergoeding van de "daardoor geleden en nog te lijden schade".

Bosch heeft wel van collega's gehoord dat meer zorgmedewerkers een aansprakelijkstelling van hun baas overwegen wegens een coronabesmetting, maar gemakkelijk zal dat niet worden. Ze moeten echt kunnen bewijzen dat ze het virus in de werksituatie hebben opgelopen en dat de werkgever het had kunnen voorkomen.

Steun in de rug

Ook bij de FNV kunnen individuele zorgmedewerkers zich melden die hun werkgever aansprakelijk willen stellen, laat de bond weten. Inmiddels hebben 199 mensen zich al gemeld bij het Bureau Beroepsziekten van de vakvereniging. "De uitspraak van de rechter is een steun in de rug voor de melders", zegt de organisatie.

"De uitspraak van de rechter heeft een belangrijke precedentwerking. Werkgevers, maar ook de overheid hebben een verantwoordelijkheid en daarmee aansprakelijkheid", zegt FNV-vicevoorzitter Kitty Jong verder. "Richtlijnen van de overheid waren onduidelijk en werkgevers wilden geregeld geen persoonlijke beschermingsmiddelen verstrekken, ook als ze wel voorradig waren. Veel zorgmedewerkers met long covid zijn te ziek om persoonlijk een rechtszaak te starten, er is daarom echt een collectieve regeling nodig."

Collectieve regeling

De FNV wil dus dat minister Conny Helder snel doorpakt met de toegezegde collectieve regeling.

Meer uit Gezond

Onderzoek NFI naar ophelderen sterfgevallen door pijnstillers

DEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.

6 dagen geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

1 week geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

1 week geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

2 weken geleden
Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

2 weken geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

3 weken geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

3 weken geleden