
Schadeclaim studenten om gestegen rente op studieschuld
DEN HAAG (ANP) - Studentenorganisaties dienen een schadeclaim in omdat de rente op de studieschuld dit jaar is verhoogd. Ze willen dat studenten een schadevergoeding krijgen.
Studenten moeten volgend jaar 2,56 procent rente betalen over hun de schuld die ze nog hebben na hun studietijd. Dat is dit jaar 0,46 procent. De rente wordt dus meer dan vervijfvoudigd.
De zaak is gericht tegen de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) in Groningen, die voor het ministerie van Onderwijs studiefinanciering uitkeert en schulden int. De dienst heeft volgens de eisers niet genoeg informatie verstrekt en niet genoeg gewaarschuwd voor risico's van de studielening.
De zaak wordt aangespannen door dertig tot zestig studenten, die worden bijgestaan door juridisch adviesbureau Legal Advice Wanted. Ze willen dat de rechtbank eerst vaststelt dat DUO onrechtmatig heeft gehandeld. De volgende stap zou zijn dat de rechtbank de schade vaststelt, maar de eisers hopen dat de politiek na de eerste stap al ingrijpt. Daarvoor hopen ze op steun van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb), het Interstedelijk Studentenoverleg (ISO) en jongerenvakbond FNV Young, die ook tegen de rentestijging zijn.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee mannen die ervan worden verdacht vorige week op een taxi te hebben geschoten op de A13. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 juni op de snelweg van Rotterdam naar Den Haag, die daarna deels werd afgesloten voor onderzoek. Van de twee verdachten zijn dinsdagavond bewegende beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland bestaat nog steeds een reële kans dat een terroristische aanslag wordt gepleegd, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag in het halfjaarlijkse verslag hierover. Daarin worden eerdere zorgen herhaald dat jongeren online snel kunnen radicaliseren, zowel in de rechts-extremistische als de jihadistische hoek.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.
8 uur geleden