Schade watersnood Limburg 100 miljoen euro lager dan verwacht
DEN HAAG (ANP) - De door de overheid en verzekeraars vergoede schade van de watersnoodramp van 2021 in Limburg en een deel van Noord-Brabant is ruim 100 miljoen euro lager dan gedacht. Dat melden de ministers Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid), Micky Adriaansens (Economische Zaken en Klimaat) en Piet Adema (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) in een brief aan de Tweede Kamer.
In juli ging het kabinet er nog van uit dat de overheid en verzekeraars ongeveer 500 miljoen euro hebben betaald voor de opgelopen schade. Die raming is nu bijgesteld naar 383 miljoen euro. Het door de overheid uitgekeerde bedrag pakt veel lager uit, volgens de ministers omdat ze nu een duidelijker beeld hebben van de financiële gevolgen.Verzekeraars zijn aan de andere kant meer kwijt. Deze hebben naar schatting 211 miljoen euro uitgekeerd, terwijl ze eerder van 160 miljoen euro uitgingen.
Niet alle gedupeerden van de watersnoodramp in Limburg zijn tevreden met de ontvangen vergoeding. Dat bleek onlangs toen Tweede Kamerleden in gesprek gingen met bewoners en deskundigen. Vooral mensen uit Zuid-Limburg bleken met kosten te zitten die niet waren vergoed. Zij hadden bijvoorbeeld inboedel met een lage dagwaarde - zoals een oude bank - die na de overstroming moest worden vervangen door veel duurdere spullen. Ook is er in de loop van de tijd schade bijgekomen, zoals scheuren in het huis of plinten die lang na de overstroming loslaten.
Niet-vergoede schade
Wethouder Vanessa de Rond van de gemeente Meerssen in Zuid-Limburg opperde tijdens het gesprek dat voor deze mensen een eenvoudige regeling moet komen van 20.000 euro per gedupeerde. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland kan selecteren wie daarvoor in aanmerking komt. Die dienst heeft de compensatieregeling namelijk uitgevoerd en heeft al veel informatie over gedupeerden. Ook Kamerleden - onder wie Raymond Knops (CDA) - stonden open voor het idee om compensatiegeld dat op de plank is blijven liggen uit te geven aan gedupeerden die niet-vergoede schade hebben opgelopen.
Woensdag gaat de Tweede Kamer in debat met minister Yeşilgöz over de afhandeling van de schade in Limburg.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het uitvoeren van de coronavaccinaties was geen plan B voorbereid, toen bleek dat de prikken niet door de huisarts gezet konden worden. Dat zei Jaap van Delden, tijdens een deel van de pandemie programmadirecteur vaccinatie voor het RIVM, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
2 dagen geleden