
Schade valt mee na nieuwe val motorcoureur Márquez in Jerez
JEREZ (ANP) - Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez is tijdens de vrije training voor de GP van Spanje in de MotoGP ten val gekomen. De schade viel mee. Zijn team Honda meldde dat de 28-jarige motorcoureur "geen zware blessures maar slechts een kneuzing" aan zijn val heeft overgehouden.
Het trainingsongeval gebeurde uitgerekend op het circuit van Jerez, waar hij vorig jaar bij een val zijn rechterarm brak die hem negen maanden revalidatie kostte. Dat gebeurde in juli tijdens de eerste race in het vanwege de coronapandemie uitgestelde seizoen.
Márquez maakte vorige maand in de GP van Portugal zijn rentree nadat hij enkele keren was geopereerd. Nadat hij vrijdag tijdens de eerste training al geklaagd had over "een gebrek aan kracht", verloor hij zaterdag bij een snelheid van 180 kilometer per uur de macht over het stuur in bocht zeven. De motor en berijder kwamen na een flinke schuiver tot stilstand waarna Márquez op een scooter kon terugkeren in de pits.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.
7 uur geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.
8 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Olav Kooij is fit genoeg om deel te nemen aan de Renewi Tour, een rittenkoers uit de WorldTour door Nederland en België. De 23-jarige sprinter van Visma - Lease a Bike werd ziek na de Ronde van Polen en zegde zondag af voor de eendaagse wielerkoers Cyclassics Hamburg.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Tweevoudig international Martin Laamers is op 58-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn oude club Vitesse bevestigd. De voormalige middenvelder was tien jaar actief in de hoofdmacht van de Arnhemse voetbalclub. Laamers speelde twee keer in het Nederlands elftal. Hij kwam voor Oranje uit tegen Brazilië en tegen de voormalige Sovjet-Unie.
14 uur geledenBANGKOK (ANP) - Bondscoach Felix Koslowski kijkt met een goed gevoel vooruit naar het WK dat voor de Nederlandse volleybalsters vrijdag met een groepswedstrijd tegen Zweden begint. "Ik ben blij met hoe we er voorstaan. We worden steeds beter. Nu we in Thailand zijn, beginnen we het toernooi ook echt te voelen", laat hij weten in een persbericht.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Richard Carapaz verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De voormalige olympisch kampioen is nog onvoldoende hersteld van een maaginfectie die hem uit de Tour de France hield.
16 uur geleden