Schade-opnames Groningen worden op 11 mei grotendeels hervat
GRONINGEN (ANP) - De Tijdelijke Commissie Mijnbouwschade Groningen gaat vanaf maandag 11 mei de schade-opnames grotendeels hervatten. Het is de bedoeling dat zo snel als mogelijk weer honderden schade-opnames per week worden uitgevoerd, meldt TCMG.
De commissie denkt de opnames op een veilige manier uit te kunnen voeren. Een belangrijke voorwaarde is dat ze niet worden gedaan bij mensen uit kwetsbare groepen. Vooraf worden diverse checks uitgevoerd om te verifiëren of iemand als kwetsbaar wordt aangemerkt. Ter plaatse worden andere maatregelen getroffen vanwege het coronavirus.
Voor mensen die een fysieke schade-opname niet zien zitten, zijn er alternatieven. Zo blijft het mogelijk een schade-opname te doen via een videoverbinding, zoals dat nu al enige weken wordt gedaan.
Schademeldingen
Begonnen wordt met de schademeldingen die het oudst zijn.
De Tijdelijke Commissie Mijnbouwschade Groningen handelt de schade af die is veroorzaakt door de gaswinning in het Groningenveld of de gasopslag in Norg. Half maart werd bekend dat TCMG tijdelijk stopte met het opnemen van aardbevingsschade. Dat vanwege de maatregelen van het kabinet om het coronavirus te beteugelen. 1500 afspraken werden afgezegd.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
1 minuut geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
8 uur geleden