Schade-opnames Groningen worden op 11 mei grotendeels hervat
GRONINGEN (ANP) - De Tijdelijke Commissie Mijnbouwschade Groningen gaat vanaf maandag 11 mei de schade-opnames grotendeels hervatten. Het is de bedoeling dat zo snel als mogelijk weer honderden schade-opnames per week worden uitgevoerd, meldt TCMG.
De commissie denkt de opnames op een veilige manier uit te kunnen voeren. Een belangrijke voorwaarde is dat ze niet worden gedaan bij mensen uit kwetsbare groepen. Vooraf worden diverse checks uitgevoerd om te verifiëren of iemand als kwetsbaar wordt aangemerkt. Ter plaatse worden andere maatregelen getroffen vanwege het coronavirus.
Voor mensen die een fysieke schade-opname niet zien zitten, zijn er alternatieven. Zo blijft het mogelijk een schade-opname te doen via een videoverbinding, zoals dat nu al enige weken wordt gedaan.
Schademeldingen
Begonnen wordt met de schademeldingen die het oudst zijn.
De Tijdelijke Commissie Mijnbouwschade Groningen handelt de schade af die is veroorzaakt door de gaswinning in het Groningenveld of de gasopslag in Norg. Half maart werd bekend dat TCMG tijdelijk stopte met het opnemen van aardbevingsschade. Dat vanwege de maatregelen van het kabinet om het coronavirus te beteugelen. 1500 afspraken werden afgezegd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Het is niet bekend of er mensen zijn aangehouden. Een politiewoordvoerder wil daar niets over zeggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
3 uur geleden