Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade na zware aardbeving bij Taiwan valt vooralsnog mee

Schade na zware aardbeving bij Taiwan valt vooralsnog mee

TAIPEI (ANP/DPA) - Vlak bij de kust van Taiwan was woensdag een aardbeving die volgens de seismologische dienst in hoofdstad Taipei "de zwaarste in 25 jaar" is nabij het eiland. Over doden of gewonden is nog niets bekend. De materiële schade lijkt beperkt.

De beving van woensdagochtend werd in heel Taiwan en op de naburige eilanden gevoeld en vond plaats op een diepte van 15,5 kilometer. Het Taiwanese meteorologische instituut heeft het over een beving met een kracht van 7,2. Het Japanse meteorologische instituut meldde eerst 7,5, maar stelde dit later bij naar 7,7. In september 1999 kwamen bij een aardbeving met een kracht van 7,6 maar liefst 2400 mensen op Taiwan om het leven.

In de stad Hualien zijn gebouwen ingestort en beschadigd, en ook in de hoofdstad Taipei was de beving volgens ooggetuigen duidelijk voelbaar. Op verschillende plaatsen op het eiland met 23 miljoen inwoners is het openbaar vervoer stilgelegd.

Voor Taiwan, Japan en de Filipijnen is een tsunamiwaarschuwing afgekondigd. Een kleine tsunami bereikte al de Japanse eilanden Yonaguni en Ishigaki in de prefectuur Yonaguni. De autoriteiten waarschuwen voor golven van 3 meter of meer.

De Taiwanese chipfabrikant TSMC heeft uit voorzorg zijn bedrijfsterreinen geëvacueerd. Op meerdere plaatsen zitten Taiwanezen zonder stroom, maar er is geen sprake van grootschalige stroomuitval.

Meer uit Buitenland

Ex-man van Jill Biden opgepakt voor moord op echtgenote

WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.

5 minuten geleden
Grootste zorgen Europeanen over oorlog en terrorisme

BRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.

21 minuten geleden
Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

5 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

6 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

6 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

8 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

9 uur geleden