Schade na zware aardbeving bij Taiwan valt vooralsnog mee
TAIPEI (ANP/DPA) - Vlak bij de kust van Taiwan was woensdag een aardbeving die volgens de seismologische dienst in hoofdstad Taipei "de zwaarste in 25 jaar" is nabij het eiland. Over doden of gewonden is nog niets bekend. De materiële schade lijkt beperkt.
De beving van woensdagochtend werd in heel Taiwan en op de naburige eilanden gevoeld en vond plaats op een diepte van 15,5 kilometer. Het Taiwanese meteorologische instituut heeft het over een beving met een kracht van 7,2. Het Japanse meteorologische instituut meldde eerst 7,5, maar stelde dit later bij naar 7,7. In september 1999 kwamen bij een aardbeving met een kracht van 7,6 maar liefst 2400 mensen op Taiwan om het leven.
In de stad Hualien zijn gebouwen ingestort en beschadigd, en ook in de hoofdstad Taipei was de beving volgens ooggetuigen duidelijk voelbaar. Op verschillende plaatsen op het eiland met 23 miljoen inwoners is het openbaar vervoer stilgelegd.
Voor Taiwan, Japan en de Filipijnen is een tsunamiwaarschuwing afgekondigd. Een kleine tsunami bereikte al de Japanse eilanden Yonaguni en Ishigaki in de prefectuur Yonaguni. De autoriteiten waarschuwen voor golven van 3 meter of meer.
De Taiwanese chipfabrikant TSMC heeft uit voorzorg zijn bedrijfsterreinen geëvacueerd. Op meerdere plaatsen zitten Taiwanezen zonder stroom, maar er is geen sprake van grootschalige stroomuitval.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
1 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
7 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
15 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
15 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
16 uur geleden