Schade na zware aardbeving bij Taiwan valt vooralsnog mee
TAIPEI (ANP/DPA) - Vlak bij de kust van Taiwan was woensdag een aardbeving die volgens de seismologische dienst in hoofdstad Taipei "de zwaarste in 25 jaar" is nabij het eiland. Over doden of gewonden is nog niets bekend. De materiële schade lijkt beperkt.
De beving van woensdagochtend werd in heel Taiwan en op de naburige eilanden gevoeld en vond plaats op een diepte van 15,5 kilometer. Het Taiwanese meteorologische instituut heeft het over een beving met een kracht van 7,2. Het Japanse meteorologische instituut meldde eerst 7,5, maar stelde dit later bij naar 7,7. In september 1999 kwamen bij een aardbeving met een kracht van 7,6 maar liefst 2400 mensen op Taiwan om het leven.
In de stad Hualien zijn gebouwen ingestort en beschadigd, en ook in de hoofdstad Taipei was de beving volgens ooggetuigen duidelijk voelbaar. Op verschillende plaatsen op het eiland met 23 miljoen inwoners is het openbaar vervoer stilgelegd.
Voor Taiwan, Japan en de Filipijnen is een tsunamiwaarschuwing afgekondigd. Een kleine tsunami bereikte al de Japanse eilanden Yonaguni en Ishigaki in de prefectuur Yonaguni. De autoriteiten waarschuwen voor golven van 3 meter of meer.
De Taiwanese chipfabrikant TSMC heeft uit voorzorg zijn bedrijfsterreinen geëvacueerd. Op meerdere plaatsen zitten Taiwanezen zonder stroom, maar er is geen sprake van grootschalige stroomuitval.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
8 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
8 uur geleden