Schade na val valt mee bij groenetruidrager Girmay
NÎMES (ANP) - Biniam Girmay ging in de zestiende etappe van de Tour de France op anderhalve kilometer voor de finish onderuit. De Eritreeër heeft niets gebroken, bleek na een snel uitgevoerde scan. "Ik ben oké", meldde de Eritreeër kort erna in een video van de Tourorganisatie. "Ik viel op mijn knie, die is nu wat gezwollen. In mijn elleboog heb ik al twee hechtingen gehad. Maar ik voorzie geen problemen."
Girmay won deze Tour al drie ritten en leidt het puntenklassement. Veel zorgen maakt hij zich niet. "Als je valt, ben je de dag erna wel stijf. Maar mentaal voel ik me goed. Dat wordt geen probleem", meende de sprinter van Intermarché-Wanty. Zijn val gebeurde nadat hij in aanraking was gekomen met het stuur van een renner van Education First. "Ik kon niks meer doen. Ik remde nog zo hard als ik kon, maar ging toch tegen de grond."
Dat hij mogelijk de groene trui nog kwijtraakt aan Philipsen leek Girmay niet bijster te boeien. "Ik was blij dat ik na die val weer kon fietsen. Of ik nou deze trui houd of verlies, ik wil gewoon veilig in Nice finishen zondag."
Meer uit Sport
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
27 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
18 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geleden