Schade na brand gemeentehuis Soest aanzienlijk
SOEST (ANP) - De korte brand in het gemeentehuis van Soest heeft vermoedelijk enkele tonnen schade veroorzaakt. Dat is een eerste, voorlopige inventarisatie van de gemeente. Er wordt elders in het gebouw een provisorische balie ingericht zodat mensen binnenkort weer terechtkunnen op de afdeling Burgerzaken.
Volgens een woordvoerster wordt de komende dagen de telefonische bereikbaarheid uitgebreid. Verder worden afspraken zoveel mogelijk verzet naar volgende week. Documenten als paspoorten zijn niet verloren gegaan omdat die in een kluis lagen, zo meldde de gemeente eerder al.
De brand, die in de nacht van maandag op dinsdag rond middernacht woedde, is mogelijk aangestoken. De politie sluit dat niet uit na forensisch onderzoek en een buurtonderzoek, en vraagt om getuigen en beeldmateriaal. Woensdagochtend kon de politie daar verder niets over zeggen.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
5 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
1 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
3 uur geleden