
Schade na aardbeving Japan lijkt mee te vallen
TOKIO (ANP/RTR) - De aardbeving voor de noordoostkust van Japan heeft voor zover bekend vooral beperkte schade aangericht. Een winkelmedewerkster uit de stad Ishinomaki vertelde aan de publieke omroep dat veel flessen op de grond waren stukgevallen, elders viel bij zo'n tweehonderd huishoudens de stroom uit. Er zijn geen berichten over gewonden of instortingen.
De beving deed zich volgens de Japanse meteorologische dienst voor op een diepte van 60 kilometer onder de zeebodem en had een kracht van 7.2. Inwoners van de regio Miyagi werden gewaarschuwd voor een tsunami van ongeveer een meter hoog. Na een uur werd die waarschuwing weer ingetrokken.
De beving werd tot op honderden kilometers van het epicentrum gevoeld. Uit voorzorg werd het treinverkeer stilgelegd en werden diverse kerncentrales in de regio geïnspecteerd. Tot nog toe zijn ook daar geen meldingen van schade gedaan.
Het was op 11 maart precies tien jaar geleden dat een uitzonderlijk krachtige aardbeving, met een kracht van 9.0, een enorme tsunami veroorzaakte die de oostkust van Japan trof. De kerncentrale van Fukushima bezweek door het natuurgeweld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De maandag door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde inzet van de Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond (lokale tijd). Dat zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tegen The Washington Post. Ze zei ook dat maandagavond al ongeveer 850 leden van het reserveleger in de hoofdstad waren gearriveerd.
6 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een Franse luchtverkeersleider op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs is geschorst omdat hij 'Free Palestine' zei tijdens een radio-uitwisseling met de bemanning van een vlucht van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al. De Israëlische maatschappij maakte een melding van het incident, waarna er een onderzoek werd geopend.
9 minuten geledenMADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft 26 gevangenen overgedragen aan de Verenigde Staten, meldt The Wall Street Journal. De gevangenen worden ervan verdacht banden te hebben met drugskartels en werden gezocht door de VS.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een interview met tv-zender i24 gezegd dat hij het gevoel heeft bezig te zijn met een "historische en spirituele missie" namens het Joodse volk. Ook zei hij zich zeer verbonden te voelen met de "visie van Groot-Israël", een omstreden term.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de Russische president Vladimir Poetin een "persoonlijke overwinning" heeft behaald door te worden uitgenodigd voor een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in de Verenigde Staten. De ontmoeting heeft volgens hem sancties tegen Rusland vertraagd.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Palestijnen mogen Gaza verlaten als ze dat willen, terwijl Israël een verdere invasie van het gebied voorbereidt. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in gesprek met tv-zender i24.
6 uur geleden