Schade na aardbeving Japan lijkt mee te vallen
TOKIO (ANP/RTR) - De aardbeving voor de noordoostkust van Japan heeft voor zover bekend vooral beperkte schade aangericht. Een winkelmedewerkster uit de stad Ishinomaki vertelde aan de publieke omroep dat veel flessen op de grond waren stukgevallen, elders viel bij zo'n tweehonderd huishoudens de stroom uit. Er zijn geen berichten over gewonden of instortingen.
De beving deed zich volgens de Japanse meteorologische dienst voor op een diepte van 60 kilometer onder de zeebodem en had een kracht van 7.2. Inwoners van de regio Miyagi werden gewaarschuwd voor een tsunami van ongeveer een meter hoog. Na een uur werd die waarschuwing weer ingetrokken.
De beving werd tot op honderden kilometers van het epicentrum gevoeld. Uit voorzorg werd het treinverkeer stilgelegd en werden diverse kerncentrales in de regio geïnspecteerd. Tot nog toe zijn ook daar geen meldingen van schade gedaan.
Het was op 11 maart precies tien jaar geleden dat een uitzonderlijk krachtige aardbeving, met een kracht van 9.0, een enorme tsunami veroorzaakte die de oostkust van Japan trof. De kerncentrale van Fukushima bezweek door het natuurgeweld.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.
27 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat oorlogen niet alleen met drones worden gewonnen. Hij reageerde daarmee in een uitgebreid interview met Sky News op het ontslag van zijn populaire defensieminister Mychajlo Fedorov, die bekendstond als groot voorstander van de droneoorlogvoering.
34 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse overheid roept mensen op niet naar het zuidwestelijke departement Gironde te gaan, waar Bordeaux ligt. Dat is vanwege de grote bosbrand die er momenteel woedt. Eerder riep de prefectuur zelf ook al op om weg te blijven.
55 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in Zuid-Korea veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf voor het verspreiden van onjuiste informatie tijdens zijn verkiezingscampagne. De politicus heeft in een andere zaak al levenslang opgelegd gekregen, maar de nieuwe veroordeling kan voor zijn partij nog grote financiële gevolgen hebben.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Amerikaanse politie is op zoek naar een tweede verdachte die betrokken zou zijn bij een schietpartij in Seattle. Dat meldt een lokale politiechef. Bij de schietpartij vielen drie doden en vier gewonden. Een eerste verdachte werd eerder al opgepakt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een deel van de om bosbranden geëvacueerde mensen in de buurt van Madrid, mag terugkeren, meldden de Spaanse autoriteiten. Het gaat om bijna 5000 mensen die op een camping stonden ten westen van Madrid en bewoners van een verzorgingstehuis die tijdelijk in een school verbleven.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Seattle zijn meerdere slachtoffers gevallen. Dat meldt de politie van de stad op X. Het incident vond plaats in het Seattle Center vlak bij de beroemde Space Needle.
2 uur geleden