Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade klimaatactie Schiphol bestaat uit kapot hekwerk en rommel

Schade klimaatactie Schiphol bestaat uit kapot hekwerk en rommel

SCHIPHOL (ANP) - De schade als gevolg van de protestactie van klimaatactivisten op Schiphol bestaat uit een kapot hekwerk dat hersteld moest worden en opruimwerkzaamheden. Over het geldbedrag dat daarmee gemoeid is, doet de luchthaven geen uitspraken.

Activisten van Greenpeace en Extinction Rebellion bezetten zaterdag het gedeelte waar privéjets staan op Schiphol-Oost. Zo'n vijfhonderd demonstranten gingen onder vliegtuigen en de vleugels zitten om de toestellen te blokkeren voor gebruik. Een deel van hen had zich vastgeketend aan de toestellen.

"De schade bestond uit het herstellen van het hekwerk, wat direct is gebeurd, en het opruimen van rommel", laat een woordvoerster van Schiphol weten. Door de acties kon zaterdag ook een tiental vluchten met privévliegtuigen niet doorgaan, maar dit heeft geen gevolgen meer op zondag.

Goed beveiligd

Burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer, waaronder Schiphol valt, zei eerder dat alle directe en indirecte schade op de actievoerders en de organisatoren wordt verhaald. De gemeente onderzoekt volgende week hoe groot de schade precies is en hoe die verhaald kan worden op de actievoerders, meldt een woordvoerder van de gemeente zondag.

Schiphol ziet in de acties, waarbij activisten een hek doorzaagden met een slijptol, niet direct aanleiding om iets te veranderen aan de beveiliging van het terrein. "Het terrein is goed beveiligd en het hekwerk voldoet aan nationale en internationale regelgeving. De situatie wordt constant gemonitord en het bevoegd gezag komt direct in actie als dat nodig is. De marechaussee heeft dat ook gedaan."

Evaluatie

KLM zegt dat het nog te vroeg is om in te gaan op gebeurtenissen van zaterdag. "We verwachten een goede evaluatie", meldt de grootste luchtvaartmaatschappij op Schiphol.

Meer uit Binnenland

Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

23 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

14 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

15 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

17 uur geleden