Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade Ierland valt tot nu toe mee, wel zwaardere wind verwacht

Schade Ierland valt tot nu toe mee, wel zwaardere wind verwacht

DUBLIN (ANP) - De schade die de storm Barra in Ierland heeft veroorzaakt lijkt vooralsnog mee te vallen. De Ierse minister van Wonen Darragh O'Brien zei tijdens een update dat Barra zo hevig is als voorspeld, maar dat de schade "tot nu toe minimaal is gebleven".

O'Brien benadrukte wel dat de storm nog niet voorbij is. In de loop van de dag wordt volgens hem nog zwaardere wind verwacht. De minister zei verder dat er later op de dag een besluit wordt genomen over de heropening van scholen. In de graafschappen Cork, Kerry en Clare geldt dinsdag weercode rood. Daar wordt gewaarschuwd voor windvlagen tot boven de 130 kilometer per uur.

Naast de harde wind en regen is er ook sprake van sneeuw, onder meer in het graafschap Donegal. Ook zijn er op verschillende plekken in het zuiden van het land overstromingen.

Momenteel zitten volgens elektriciteitsbedrijf ESB door de storm nog 49.000 huishoudens zonder stroom. De stroomuitval is voornamelijk te wijten aan bomen die op stroomlijnen zijn gevallen. Daarnaast zorgen ook loszittende voorwerpen voor gevaar. Op verschillende beelden die online werden gedeeld is bijvoorbeeld te zien hoe een trampoline in elektriciteitslijnen is gewaaid. Bewoners worden opgeroepen om hun bezittingen goed vast te maken.

Meer uit Buitenland

Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

1 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

2 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

2 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

2 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

7 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

9 uur geleden