Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade Ierland valt tot nu toe mee, wel zwaardere wind verwacht

Schade Ierland valt tot nu toe mee, wel zwaardere wind verwacht

DUBLIN (ANP) - De schade die de storm Barra in Ierland heeft veroorzaakt lijkt vooralsnog mee te vallen. De Ierse minister van Wonen Darragh O'Brien zei tijdens een update dat Barra zo hevig is als voorspeld, maar dat de schade "tot nu toe minimaal is gebleven".

O'Brien benadrukte wel dat de storm nog niet voorbij is. In de loop van de dag wordt volgens hem nog zwaardere wind verwacht. De minister zei verder dat er later op de dag een besluit wordt genomen over de heropening van scholen. In de graafschappen Cork, Kerry en Clare geldt dinsdag weercode rood. Daar wordt gewaarschuwd voor windvlagen tot boven de 130 kilometer per uur.

Naast de harde wind en regen is er ook sprake van sneeuw, onder meer in het graafschap Donegal. Ook zijn er op verschillende plekken in het zuiden van het land overstromingen.

Momenteel zitten volgens elektriciteitsbedrijf ESB door de storm nog 49.000 huishoudens zonder stroom. De stroomuitval is voornamelijk te wijten aan bomen die op stroomlijnen zijn gevallen. Daarnaast zorgen ook loszittende voorwerpen voor gevaar. Op verschillende beelden die online werden gedeeld is bijvoorbeeld te zien hoe een trampoline in elektriciteitslijnen is gewaaid. Bewoners worden opgeroepen om hun bezittingen goed vast te maken.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met 'regionaal conflict' bij Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.

2 minuten geleden
Musk meldt maatregelen tegen Starlink-gebruik door Rusland

WASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."

5 minuten geleden
Advocaat: vrouw ontmoette ex-prins Andrew in Royal Lodge in 2010

LONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.

56 minuten geleden
Grensovergang Rafah deels heropend

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.

1 uur geleden
Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

2 uur geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

6 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

13 uur geleden