Schade Ierland valt tot nu toe mee, wel zwaardere wind verwacht
DUBLIN (ANP) - De schade die de storm Barra in Ierland heeft veroorzaakt lijkt vooralsnog mee te vallen. De Ierse minister van Wonen Darragh O'Brien zei tijdens een update dat Barra zo hevig is als voorspeld, maar dat de schade "tot nu toe minimaal is gebleven".
O'Brien benadrukte wel dat de storm nog niet voorbij is. In de loop van de dag wordt volgens hem nog zwaardere wind verwacht. De minister zei verder dat er later op de dag een besluit wordt genomen over de heropening van scholen. In de graafschappen Cork, Kerry en Clare geldt dinsdag weercode rood. Daar wordt gewaarschuwd voor windvlagen tot boven de 130 kilometer per uur.
Naast de harde wind en regen is er ook sprake van sneeuw, onder meer in het graafschap Donegal. Ook zijn er op verschillende plekken in het zuiden van het land overstromingen.
Momenteel zitten volgens elektriciteitsbedrijf ESB door de storm nog 49.000 huishoudens zonder stroom. De stroomuitval is voornamelijk te wijten aan bomen die op stroomlijnen zijn gevallen. Daarnaast zorgen ook loszittende voorwerpen voor gevaar. Op verschillende beelden die online werden gedeeld is bijvoorbeeld te zien hoe een trampoline in elektriciteitslijnen is gewaaid. Bewoners worden opgeroepen om hun bezittingen goed vast te maken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
6 uur geleden