Schade en gewonden door noodweer in Australië
BRISBANE (ANP/AFP) - In het oosten van Australië zorgt noodweer voor grote overlast. Honderdduizenden huizen en bedrijven zitten volgens Australische media zonder stroom. Ook raakten veel mensen gewond door een verkeersongeval met voertuigen van de strijdkrachten bij de plaats Lismore.
De hulpdiensten spreken volgens omroep ABC inmiddels over 36 gewonden. Zij zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Er zou een botsing hebben plaatsgevonden met zeker twee militaire voertuigen.
De krijgsmacht is ingezet om te helpen bij de hulpverlening tijdens de cycloon Alfred. Die is inmiddels is afgezwakt naar een tropische depressie.
Overstromingen
Premier Anthony Albanese waarschuwt dat het gevaar daarmee niet is geweken. "Er blijven zeer ernstige risico's bestaan. Het is daarom belangrijk dat mensen deze afschaling niet zien als een reden om achterover te leunen."
Het noodweer heeft al veel schade aangericht. Door de harde wind sneuvelden bomen en hoogspanningslijnen. Gebouwen liepen schade op. Er valt ook veel regen en daarom wordt rekening gehouden met overstromingen.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
7 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
8 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
8 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
9 uur geleden