Schade door rellen in Eindhovense binnenstad bijna 80.000 euro
EINDHOVEN (ANP) - De schade die relschoppers zondag 24 januari in Eindhoven aanrichtten aan gemeentelijke eigendommen bedraagt bijna 80.000 euro. Dat maakten burgemeester en wethouders van Eindhoven woensdagmiddag bekend.
De grootste kostenpost is het herstel van de camerasystemen op en rond het 18-septemberplein die gesloopt waren door de reltrappers, gevolgd door het opruimen van onder meer de stapels fietsen waarmee gegooid werd en waarvan barricades waren opgebouwd. Andere kostenposten waren onder meer het herstel van bestrating en asfalt, palen en bebording, afvalbakken en hekwerken. De gemeente berekent voor dit alles een totaalbedrag van 78.900 euro.
De schade staat los van de vernielingen die aangericht werden aan het Centraal Station. ProRail schatte de schade daarvan eerder in op meerdere tonnen. Het opruimen en herstellen van de schade heeft afgelopen week plaatsgevonden. De komende weken wordt onder meer de beschadigde asfaltverharding hersteld.
De gemeente deed 1 februari aangifte van de vernielingen bij de politie. Op die manier hoopt de gemeente de schadekosten te verhalen op de daders. Het Openbaar Ministerie heeft inmiddels beslag gelegd op rekeningen en bezittingen van verdachten in het onderzoek naar de rellen in Eindhoven.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
15 uur geleden