Schade door rellen in Eindhovense binnenstad bijna 80.000 euro
EINDHOVEN (ANP) - De schade die relschoppers zondag 24 januari in Eindhoven aanrichtten aan gemeentelijke eigendommen bedraagt bijna 80.000 euro. Dat maakten burgemeester en wethouders van Eindhoven woensdagmiddag bekend.
De grootste kostenpost is het herstel van de camerasystemen op en rond het 18-septemberplein die gesloopt waren door de reltrappers, gevolgd door het opruimen van onder meer de stapels fietsen waarmee gegooid werd en waarvan barricades waren opgebouwd. Andere kostenposten waren onder meer het herstel van bestrating en asfalt, palen en bebording, afvalbakken en hekwerken. De gemeente berekent voor dit alles een totaalbedrag van 78.900 euro.
De schade staat los van de vernielingen die aangericht werden aan het Centraal Station. ProRail schatte de schade daarvan eerder in op meerdere tonnen. Het opruimen en herstellen van de schade heeft afgelopen week plaatsgevonden. De komende weken wordt onder meer de beschadigde asfaltverharding hersteld.
De gemeente deed 1 februari aangifte van de vernielingen bij de politie. Op die manier hoopt de gemeente de schadekosten te verhalen op de daders. Het Openbaar Ministerie heeft inmiddels beslag gelegd op rekeningen en bezittingen van verdachten in het onderzoek naar de rellen in Eindhoven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
8 uur geleden