Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade door rellen in Eindhovense binnenstad bijna 80.000 euro

Schade door rellen in Eindhovense binnenstad bijna 80.000 euro

EINDHOVEN (ANP) - De schade die relschoppers zondag 24 januari in Eindhoven aanrichtten aan gemeentelijke eigendommen bedraagt bijna 80.000 euro. Dat maakten burgemeester en wethouders van Eindhoven woensdagmiddag bekend.

De grootste kostenpost is het herstel van de camerasystemen op en rond het 18-septemberplein die gesloopt waren door de reltrappers, gevolgd door het opruimen van onder meer de stapels fietsen waarmee gegooid werd en waarvan barricades waren opgebouwd. Andere kostenposten waren onder meer het herstel van bestrating en asfalt, palen en bebording, afvalbakken en hekwerken. De gemeente berekent voor dit alles een totaalbedrag van 78.900 euro.

De schade staat los van de vernielingen die aangericht werden aan het Centraal Station. ProRail schatte de schade daarvan eerder in op meerdere tonnen. Het opruimen en herstellen van de schade heeft afgelopen week plaatsgevonden. De komende weken wordt onder meer de beschadigde asfaltverharding hersteld.

De gemeente deed 1 februari aangifte van de vernielingen bij de politie. Op die manier hoopt de gemeente de schadekosten te verhalen op de daders. Het Openbaar Ministerie heeft inmiddels beslag gelegd op rekeningen en bezittingen van verdachten in het onderzoek naar de rellen in Eindhoven.

Meer uit Binnenland

Meeste Nederlandse universiteiten zakken verder weg op ranglijst

LONDEN (ANP) - Voor het tweede jaar op rij zijn de meeste Nederlandse universiteiten gezakt op de wereldranglijst. Drie Nederlandse universiteiten, waaronder de Radboud Universiteit in Nijmegen, staan op de slechtste plek ooit. Vakblad Times Higher Education vermoedt dat de neerwaartse trend doorzet, nu "bezuinigingen op hoger onderwijs meer impact beginnen te krijgen".

2 uur geleden
Politie: ongeveer 20 aanhoudingen bij spoorblokkade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bij de actie van onder andere Extinction Rebellion (XR) op station Amsterdam Centraal ongeveer twintig mensen aangehouden. De meesten zijn aangehouden voor het lopen op het spoor, maar sommigen zitten ook vast voor belediging.

6 uur geleden
Politie: vrouw (49) ontvoerd tijdens rit van Hoofddorp naar werk

HOOFDDORP (ANP) - Een vrouw is ontvoerd die woensdagochtend vanuit het Noord-Hollandse Hoofddorp naar haar werk in Beverwijk vertrok. Daar gaat de politie in ieder geval van uit.

7 uur geleden
Regio Songfestival introduceert AI-jurylid

ARNHEM (ANP) - Een computer beslist dit jaar mee wie het Regio Songfestival wint. Aan de vakjury wordt een AI-jurylid toegevoegd, is woensdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Alle activisten bij Amsterdam Centraal van spoor gehaald

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de pro-Palestijnse activisten bij Amsterdam Centraal van het spoor gehaald. Ze werden op de perrons gezet en de meesten kregen handboeien om, ziet een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Pro-Palestijnse activisten lopen spoor op bij Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse activisten van onder meer Extinction Rebellion (XR) zijn het spoor opgelopen bij station Amsterdam Centraal. Ze staan op meerdere sporen en roepen onder meer "free free Palestine", ziet een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Celstraffen voor rellen bij azc-protest Doetinchem

ZUTPHEN (ANP) - Vier mannen zijn woensdag tot celstraffen tot drie maanden, waarvan een maand voorwaardelijk, veroordeeld voor het tot ontploffing brengen van vuurwerkbommen te midden van politieagenten. Ze gooiden het zware vuurwerk op een plein in Doetinchem terwijl de gemeenteraad vergaderde over de komst van een tijdelijk asielzoekerscentrum.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!