Schade door explosie in tijdelijk opvanghuis Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Door een explosie bij een opvanglocatie in Apeldoorn voor mensen die tijdelijk woonruimte nodig hebben, is in de nacht van maandag op dinsdag veel schade ontstaan. Dat bevestigde de politie na berichtgeving van onder meer Omroep Gelderland. Een woordvoerder spreekt van een "enorme ravage met meerdere ruiten die zijn gesneuveld en daardoor glas dat overal lag". Niemand raakte gewond.
Wel moesten bewoners van het pand korte tijd worden geƫvacueerd naar een ander pand van de JP van den Bent stichting, de organisatie achter de opvanglocatie. Hoeveel bewoners er precies aanwezig waren op het moment van de explosie is niet duidelijk, omdat niet iedereen thuis was door de feestdagen. Een woordvoerder van de politie houdt rekening met vijftien tot twintig bewoners.
In de zogeheten kortverblijfhuizen van de stichting, waar die in Apeldoorn er een van is, worden mensen opgevangen en waar nodig ondersteund die tijdelijk woonruimte nodig hebben. Dat kan komen door bijvoorbeeld een crisissituatie of om een periode te overbruggen.
Over de oorzaak van de explosie aan de Oude Apeldoornseweg in Apeldoorn, die rond 04.30 uur werd gemeld, is nog niets bekend. De politie doet onderzoek.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden