Schade door explosie in tijdelijk opvanghuis Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Door een explosie bij een opvanglocatie in Apeldoorn voor mensen die tijdelijk woonruimte nodig hebben, is in de nacht van maandag op dinsdag veel schade ontstaan. Dat bevestigde de politie na berichtgeving van onder meer Omroep Gelderland. Een woordvoerder spreekt van een "enorme ravage met meerdere ruiten die zijn gesneuveld en daardoor glas dat overal lag". Niemand raakte gewond.
Wel moesten bewoners van het pand korte tijd worden geëvacueerd naar een ander pand van de JP van den Bent stichting, de organisatie achter de opvanglocatie. Hoeveel bewoners er precies aanwezig waren op het moment van de explosie is niet duidelijk, omdat niet iedereen thuis was door de feestdagen. Een woordvoerder van de politie houdt rekening met vijftien tot twintig bewoners.
In de zogeheten kortverblijfhuizen van de stichting, waar die in Apeldoorn er een van is, worden mensen opgevangen en waar nodig ondersteund die tijdelijk woonruimte nodig hebben. Dat kan komen door bijvoorbeeld een crisissituatie of om een periode te overbruggen.
Over de oorzaak van de explosie aan de Oude Apeldoornseweg in Apeldoorn, die rond 04.30 uur werd gemeld, is nog niets bekend. De politie doet onderzoek.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
10 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
10 uur geleden