Schade door explosie in tijdelijk opvanghuis Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Door een explosie bij een opvanglocatie in Apeldoorn voor mensen die tijdelijk woonruimte nodig hebben, is in de nacht van maandag op dinsdag veel schade ontstaan. Dat bevestigde de politie na berichtgeving van onder meer Omroep Gelderland. Een woordvoerder spreekt van een "enorme ravage met meerdere ruiten die zijn gesneuveld en daardoor glas dat overal lag". Niemand raakte gewond.
Wel moesten bewoners van het pand korte tijd worden geëvacueerd naar een ander pand van de JP van den Bent stichting, de organisatie achter de opvanglocatie. Hoeveel bewoners er precies aanwezig waren op het moment van de explosie is niet duidelijk, omdat niet iedereen thuis was door de feestdagen. Een woordvoerder van de politie houdt rekening met vijftien tot twintig bewoners.
In de zogeheten kortverblijfhuizen van de stichting, waar die in Apeldoorn er een van is, worden mensen opgevangen en waar nodig ondersteund die tijdelijk woonruimte nodig hebben. Dat kan komen door bijvoorbeeld een crisissituatie of om een periode te overbruggen.
Over de oorzaak van de explosie aan de Oude Apeldoornseweg in Apeldoorn, die rond 04.30 uur werd gemeld, is nog niets bekend. De politie doet onderzoek.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden