Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade door explosie in tijdelijk opvanghuis Apeldoorn

Schade door explosie in tijdelijk opvanghuis Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Door een explosie bij een opvanglocatie in Apeldoorn voor mensen die tijdelijk woonruimte nodig hebben, is in de nacht van maandag op dinsdag veel schade ontstaan. Dat bevestigde de politie na berichtgeving van onder meer Omroep Gelderland. Een woordvoerder spreekt van een "enorme ravage met meerdere ruiten die zijn gesneuveld en daardoor glas dat overal lag". Niemand raakte gewond.

Wel moesten bewoners van het pand korte tijd worden geëvacueerd naar een ander pand van de JP van den Bent stichting, de organisatie achter de opvanglocatie. Hoeveel bewoners er precies aanwezig waren op het moment van de explosie is niet duidelijk, omdat niet iedereen thuis was door de feestdagen. Een woordvoerder van de politie houdt rekening met vijftien tot twintig bewoners.

In de zogeheten kortverblijfhuizen van de stichting, waar die in Apeldoorn er een van is, worden mensen opgevangen en waar nodig ondersteund die tijdelijk woonruimte nodig hebben. Dat kan komen door bijvoorbeeld een crisissituatie of om een periode te overbruggen.

Over de oorzaak van de explosie aan de Oude Apeldoornseweg in Apeldoorn, die rond 04.30 uur werd gemeld, is nog niets bekend. De politie doet onderzoek.

Meer uit Binnenland

Westerwolde: nog geen besluit over nachtelijke opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.

12 minuten geleden
Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

52 minuten geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

1 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

8 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

12 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

14 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

14 uur geleden