Schade door bitcoinfraude met BN-advertenties is 3 miljoen
APELDOORN (ANP) - De bitcoinfraude met advertenties op Facebook met bekende Nederlanders hebben de slachtoffers het afgelopen jaar ruim 2,9 miljoen euro aan schade berokkend. Dat bevestigt de Fraudehelpdesk na berichtgeving door Shownieuws.
In totaal werden ruim driehonderd Nederlanders het slachtoffer van deze digitale fraude. Dat is een sterke stijging in vergelijking met de afgelopen jaren. In 2017 werden er nog maar vier slachtoffers geregistreerd die gezamenlijk 27.000 euro schade hadden geleden.
In de nepadvertenties wordt beloofd dat beleggers met investeringen in bitcoins flink rendement kunnen krijgen. De tekst wordt kracht bijgezet met foto's van bekende Nederlanders zoals John de Mol, Jort Kelder en Humberto Tan.
De Mol spande in mei een rechtszaak aan tegen Facebook en eiste dat het sociale netwerk maatregelen zou nemen tegen deze advertenties. De rechtbank stelde hem in november in het gelijk, maar Facebook besloot in hoger beroep te gaan.
Meer uit Binnenland
BELÉM (ANP) - Klimaatbeleid moet veel meer dan nu gaan over de gezondheid van mensen. Met die boodschap is de Nederlandse arts en onderzoeker Evelyn Brakema naar de klimaattop in Brazilië gereisd. "Ik kan in mijn spreekkamer veel doen voor mensen, maar het allerbelangrijkste dat je kunt doen voor de volksgezondheid is ambitieus klimaatbeleid maken", zegt Brakema, die naast haar werk voorzitter is van de Groene Zorg Alliantie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Nederland moet nu al kijken welke randvoorwaarden nodig zijn om grote waterbeschermingsprogramma's zoals de Deltawerken in de komende jaren uit te voeren. Die boodschap gaf Deltacommissaris Co Verdaas op het jaarlijkse Deltacongres in Breda. Volgens Verdaas moeten grote keuzes worden gemaakt over het waterbeheer, maar is het ook noodzakelijk dat daarvoor genoeg menskracht is en dat de wetgeving daarop aansluit.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Na een explosie aan de Archimedeskade in Haarlem heeft de politie een minderjarige verdachte aangehouden. Een politiewoordvoerder wil in verband met de privacy van de verdachte niets delen over de woonplaats, leeftijd of het geslacht, alleen dat het om een tiener gaat.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal zachte dagen in Nederland, waarop de temperatuur 15 graden of hoger is, is dit jaar opgelopen tot 207. Daarmee is een nieuw record gevestigd, meldt Weeronline. Het vorige record stond op 206 dagen en werd gehaald in 2022 en 2014. De meetreeks loopt sinds 1901.
5 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Drie schadelijke programma's waarmee cybercriminelen inbraken en gegevens stalen, zijn deze week uit de lucht gehaald. Volgens de politie "is het hele businessmodel van veel cybercriminelen tegelijkertijd verstoord".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pas vanaf 2030 krijgen vrouwen met zeer dicht borstweefsel niet alleen een röntgenfoto voor de screening van borstkanker, maar ook een MRI-scan. In het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) was al afgesproken dat hier geld voor komt, maar volgens demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) duurt het "nog enkele jaren voordat noodzakelijke stappen en goede voorbereiding afgerond zijn".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gasopslagen in Nederland zaten begin deze maand minder vol dan volgens Europese afspraken zou moeten. Dat meldt demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsvrouw ziet geen reden tot zorg. De aanvoer van gas is al langere tijd stabiel, net als de prijzen, schrijft zij.
5 uur geleden