Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schade aan Malieveld na rellen bedraagt 4500 euro

Schade aan Malieveld na rellen bedraagt 4500 euro

DEN HAAG (ANP) - Staatsbosbeheer heeft een schadepost van 4500 euro opgevoerd voor de herstelwerkzaamheden aan het Malieveld in Den Haag na de anti-migratierellen op zaterdag 20 september. Dat bleek woensdag in de rechtbank in Den Haag, waar opnieuw vijf verdachten bij de politierechter terechtstaan voor geweld tegen de politie.

Volgens het Openbaar Ministerie was de 24-jarige verdachte Nick H. uit Warmond verantwoordelijk voor het lostrekken van een hek rond de hertenweide en zou hij ook met stenen naar de politie hebben gegooid. De schade aan het hertenkamp bedroeg 775 euro, zegt een woordvoerder van Staatsbosbeheer.

De officier van justitie eiste een celstraf van tien weken, waarvan zes weken voorwaardelijk. Ook wilde het OM dat H. 1500 euro overmaakt aan het Schadefonds Geweldsmisdrijven, als compensatie voor schade die bij de rellen is aangericht.

Persoonsverwisseling

H. ontkent dat hij geweld pleegde. "Ik heb geen hert gezien", zei hij. Volgens hem is sprake van een persoonsverwisseling. De rechter sprak H. vrij. De politierechter erkende dat er mogelijk sprake kan zijn van een persoonsverwisseling, onder meer omdat er twijfels zijn over de kleur broek die H. droeg. Na afloop van de eerste zitting viel de vrijgesproken verdachte in de armen van zijn familieleden.

Willem F. uit Wormerveer (30) werd veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur en een voorwaardelijke celstraf van twee weken voor het gooien van stenen naar de politie op het Malieveld en voor het uitschelden van agenten op het Plein. Ook moet de man uit Wormerveer 1500 euro overmaken aan het Schadefonds Geweldsmisdrijven.

Schade Binnenhof 55.000 euro

De politierechter sprak Jim van S. (30) vrij van geweld tegen de politie in de Rijnstraat, na een eis van zestien weken cel, waarvan zes weken voorwaardelijk. De politierechter was niet overtuigd dat de man uit Zoetermeer stenen had gegooid naar agenten en politiepaarden.

Eerder meldde het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening dat de schade aan het Binnenhof op 55.000 euro wordt geschat. De schade aan het partijkantoor van D66 in het centrum van Den Haag bedroeg 34.000 euro.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

9 minuten geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

1 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

3 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

5 uur geleden
Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

7 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

8 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

8 uur geleden