Schade aan Formule 1-auto Schumacher kost Haas tonnen
DJEDDA (ANP) - De schade aan de Formule 1-auto van Mick Schumacher kan wel eens oplopen tot 1 miljoen dollar, omgerekend 900.000 euro. Vrijwel alle onderdelen van de Haas-auto hebben de harde klap tegen de muur van het circuit van Djedda niet ongeschonden doorstaan. "De motor lijkt wel in orde en ook de accu's, maar de rest is kapot", zei teambaas Günther Steiner van Haas F1 op motorsport.com.
Schumacher vloog tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië uit de bocht en ramde op hoge snelheid de muur. De Duitser stapte ietwat versuft uit het wrak, maar bleek na onderzoek in het ziekenhuis helemaal niets te mankeren.
Van zijn auto bleef weinig meer over dan een hoop brokstukken. "Ik denk dat de kosten voor het herstel vrij hoog zijn omdat de hele ophanging weg is. We hebben natuurlijk wel een pot voor onvoorziene uitgaven als deze, maar als ons dit nog een paar keer overkomt, hebben we wel een probleem", aldus Steiner.
Haas besloot Schumacher niet te laten starten in de race. De Amerikaanse renstal zag geen nut in het in allerijl opbouwen van een nieuwe auto. De vrees bestond dat er anders voor de volgende race in Australië te weinig reserve-onderdelen zijn.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
2 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
16 uur geleden