Schade aan Formule 1-auto Schumacher kost Haas tonnen
DJEDDA (ANP) - De schade aan de Formule 1-auto van Mick Schumacher kan wel eens oplopen tot 1 miljoen dollar, omgerekend 900.000 euro. Vrijwel alle onderdelen van de Haas-auto hebben de harde klap tegen de muur van het circuit van Djedda niet ongeschonden doorstaan. "De motor lijkt wel in orde en ook de accu's, maar de rest is kapot", zei teambaas Günther Steiner van Haas F1 op motorsport.com.
Schumacher vloog tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië uit de bocht en ramde op hoge snelheid de muur. De Duitser stapte ietwat versuft uit het wrak, maar bleek na onderzoek in het ziekenhuis helemaal niets te mankeren.
Van zijn auto bleef weinig meer over dan een hoop brokstukken. "Ik denk dat de kosten voor het herstel vrij hoog zijn omdat de hele ophanging weg is. We hebben natuurlijk wel een pot voor onvoorziene uitgaven als deze, maar als ons dit nog een paar keer overkomt, hebben we wel een probleem", aldus Steiner.
Haas besloot Schumacher niet te laten starten in de race. De Amerikaanse renstal zag geen nut in het in allerijl opbouwen van een nieuwe auto. De vrees bestond dat er anders voor de volgende race in Australië te weinig reserve-onderdelen zijn.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
6 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden