Schade aan datakabel Oostzee, onderzoek naar sabotage
STOCKHOLM/HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Er is opnieuw schade ontstaan aan een datakabel in de Oostzee. De Finse kabelbeheerder heeft dat bekendgemaakt, nadat vanuit Zweden een onderzoek was ingesteld naar een mogelijke kabelbreuk. De Zweedse politie zegt onderzoek te doen naar mogelijke sabotage.
De Finse kabelbeheerder Cinia meldt lichte schade aan de datakabel C-Lion1 tussen Finland en Duitsland. Dit heeft geen gevolgen voor de functionaliteit, aldus het bedrijf. Volgens Cinia is de communicatiekabel twee keer eerder beschadigd, in november en december. Toen was die volledig doorgesneden.
Landen rond de Oostzee zijn extra alert na incidenten met schepen die hun ankers over de zeebodem sleepten en zo onder meer stroom- en datakabels beschadigden. In het Westen zijn vermoedens van sabotage door de zogenoemde Russische schaduwvloot. Met de schaduwvloot worden schepen bedoeld die worden gebruikt om internationale sancties tegen Rusland te ondermijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
5 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
13 uur geleden