Schaatsteam Zaanlander betuigt spijt na omstreden videoserie
BEIJING (ANP) - Schaatsteam Zaanlander betreurt de ophef die is ontstaan naar aanleiding van uitspraken van teamleden en een coach in een documentaire die over de ploeg is gemaakt. Die waren niet vleiend voor veelvoudig olympisch kampioene Ireen Wüst en bondscoach Jan Coopmans. "Het doet geen recht aan de grote sporter Wüst en aan de bondscoach Jan Coopmans", zegt Zaanlander-coach Jillert Anema nu. "Het spijt ons. Vanaf nu focussen we ons samen op het winnen van medailles op de Winterspelen." In Beijing moeten de betrokkenen samenwerken, onder meer in de ploegachtervolging.
Aanleiding was een videoserie over de schaatsploeg, waar in de laatste aflevering te zien is dat onder anderen Anema en schaatsster Irene Schouten slecht spreken over Wüst. Ook Coopmans zelf komt er niet goed vanaf. De bondscoach gaf bij aankomst in Beijing aan om de tafel te willen met Anema en zijn assistent Arjan Samplonius en ook met de achtervolgingsploeg bij de vrouwen, om de zaak op te lossen. De Telegraaf publiceerde over de affaire, ongeveer op het moment dat de Nederlandse ploeg van NOC*NSF in het vliegtuig richting Beijing stapte.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
17 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
18 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden