Schaatsteam Jumbo-Visma trekt allroundkampioene Conijn aan
HEERENVEEN (ANP) - Het schaatsteam Jumbo-Visma heeft Merel Conijn vastgelegd. De 20-jarige Nederlands kampioene allround heeft een contract voor twee jaar getekend bij de ploeg van coach Jac Orie.
"Ik kijk ernaar uit om voor deze grote en professionele ploeg uit te komen", zegt Conijn. "Ik heb uitvoerig met Jac gesproken en kreeg gelijk een goed gevoel. De wetenschappelijke benadering en de duidelijke manier van communiceren spreken mij aan. Niets wordt aan het toeval overgelaten."
Conijn greep bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf eind december net naast tickets voor de Olympische Spelen. Enkele weken later veroverde ze voor het eerst in haar loopbaan de nationale allroundtitel. Op het WK allround in het Noorse Hamar debuteerde ze begin maart met de zesde plaats.
"Ik heb een ongelofelijk mooi jaar gehad en daar ben ik mijn vorige ploeg ontzettend dankbaar voor", bedankte Conijn haar vorige team Worldstream-Corendon. "Het voelde als een rollercoaster, die een aantal keer over de kop ging. Natuurlijk was het balen dat ik de Spelen net misliep, maar het winnen van het NK en mijn deelname aan het WK maakten veel goed. Ik ben trots op wat ik in korte tijd heb gepresteerd."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
16 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geleden