Schaatssters winnen ploegachtervolging in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbeker in Milwaukee de ploegachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud waren met een tijd van 2.54,27 sneller dan Japan en de Verenigde Staten.
Het Nederlandse trio won eerder de eerste ploegachtervolging bij de wereldbeker in Japan. Toen was de marge met de Japanse schaatssters 1,32 seconde. Japan werd nu tweede met 2.55,82. De Amerikaanse schaatssters pakten brons met 2.57,02. Olympisch kampioen Canada werd zesde.
Met de leiding in het wereldbekerklassement is het Nederlandse team verzekerd van plaatsing voor de WK afstanden in maart in het Noorse Hamar.
De Nederlandse schaatsers eindigden bij de ploegachtervolging als vierde. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.39,92. De Amerikaanse schaatsers wonnen in 3.38,19 voor wereldkampioen Italië en Noorwegen.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
18 uur geleden