Schaatssters winnen ploegachtervolging in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbeker in Milwaukee de ploegachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud waren met een tijd van 2.54,27 sneller dan Japan en de Verenigde Staten.
Het Nederlandse trio won eerder de eerste ploegachtervolging bij de wereldbeker in Japan. Toen was de marge met de Japanse schaatssters 1,32 seconde. Japan werd nu tweede met 2.55,82. De Amerikaanse schaatssters pakten brons met 2.57,02. Olympisch kampioen Canada werd zesde.
Met de leiding in het wereldbekerklassement is het Nederlandse team verzekerd van plaatsing voor de WK afstanden in maart in het Noorse Hamar.
De Nederlandse schaatsers eindigden bij de ploegachtervolging als vierde. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.39,92. De Amerikaanse schaatsers wonnen in 3.38,19 voor wereldkampioen Italië en Noorwegen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
27 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 dag geleden