Schaatssters winnen ploegachtervolging in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbeker in Milwaukee de ploegachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud waren met een tijd van 2.54,27 sneller dan Japan en de Verenigde Staten.
Het Nederlandse trio won eerder de eerste ploegachtervolging bij de wereldbeker in Japan. Toen was de marge met de Japanse schaatssters 1,32 seconde. Japan werd nu tweede met 2.55,82. De Amerikaanse schaatssters pakten brons met 2.57,02. Olympisch kampioen Canada werd zesde.
Met de leiding in het wereldbekerklassement is het Nederlandse team verzekerd van plaatsing voor de WK afstanden in maart in het Noorse Hamar.
De Nederlandse schaatsers eindigden bij de ploegachtervolging als vierde. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.39,92. De Amerikaanse schaatsers wonnen in 3.38,19 voor wereldkampioen Italië en Noorwegen.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden