Schaatssters winnen ploegachtervolging in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbeker in Milwaukee de ploegachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud waren met een tijd van 2.54,27 sneller dan Japan en de Verenigde Staten.
Het Nederlandse trio won eerder de eerste ploegachtervolging bij de wereldbeker in Japan. Toen was de marge met de Japanse schaatssters 1,32 seconde. Japan werd nu tweede met 2.55,82. De Amerikaanse schaatssters pakten brons met 2.57,02. Olympisch kampioen Canada werd zesde.
Met de leiding in het wereldbekerklassement is het Nederlandse team verzekerd van plaatsing voor de WK afstanden in maart in het Noorse Hamar.
De Nederlandse schaatsers eindigden bij de ploegachtervolging als vierde. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.39,92. De Amerikaanse schaatsers wonnen in 3.38,19 voor wereldkampioen Italiƫ en Noorwegen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
11 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
15 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden